Dziecięcy Amp Futbol rośnie w siłę!

Sukcesy ampfutbolowej reprezentacji i rosnąca popularność dyscypliny przynoszą fantastyczne efekty. Na ogólnopolskim zgrupowaniu Junior Amp Futbol pojawiła się duża grupa zupełnie nowych, młodych zawodników, którzy mimo amputacji, lub wady wrodzonej kończyny rozpoczęli swoją piłkarską przygodę.

– Najfajniejsze jest to, że gramy w prawdziwą piłkę! Ja pierwszy raz w życiu mam taką okazję – przyznał zmęczony, ale uśmiechnięty 7-letni Kacper, który był jednym z debiutantów podczas obozu w Warszawie. Wszystkie dzieci przez dwa dni wspólnie trenowały pod okiem profesjonalnych szkoleniowców, bawiły się i poznawały, a przede wszystkim aktywnie spędzały czas podczas całkowicie bezpłatnego obozu.

Młodych zawodników, takich jak Kacper jest już w programie Junior Amp Futbol blisko dwudziestu, dzięki czemu już niedługo możemy spodziewać się międzynarodowych meczów w kolejnych kategoriach wiekowych. Po sukcesach seniorskiej reprezentacji Polski Amp Futbol i udanym debiucie kadry U-23 przyszedł czas na juniorów i kategorię U-15. Polacy w dalszym ciągu wyznaczają więc trendy w rozwoju tej dyscypliny na świecie.

Wśród trenerów ćwiczących z młodymi piłkarzami był również szkoleniowiec pierwszej reprezentacji Marek Dragosz. – Serce rośnie, gdy widzę te nasze maluchy uganiające się o kulach za piłką. Taką samą radość budzi we mnie rosnąca liczba juniorów, bo spełnia się w ten sposób moje marzenie, by dzieciaki garnęły się do ampfutbolu – opowiada selekcjoner reprezentacji Polski. – Przy okazji nasza seniorska kadra może być spokojna o dopływ świeżej krwi – dodaje z uśmiechem.

Zgrupowanie w Warszawie pokazało, w jak szybkim tempie rozwija się polski ampfutbol, a już wkrótce będzie na to kolejny dowód. Przed młodymi zawodnikami następne obozy, wyjazd do innego kraju na kolejny międzynarodowy Junior Camp oraz… pierwszy w historii ampfutbolu mecz międzypaństwowy w kategorii U-15, który może zostać zorganizowany jeszcze tej zimy.

DK