W grupach A i B (niemal) wszystko jasne. Na rozwój wypadków czekają jedynie Albania i Słowacja…

Grupa A
Francja – Szwajcaria 0:0

1. Po dwóch spotkaniach Francuzi mieli na koncie komplet punktów, Helweci cztery.
2. Postacią numer jeden meczu chciał zostać Paul Pogba. Pomocnik Juve oddał trzy kapitalne strzały – z dwoma z nimi poradził sobie Yann Sommer, po trzecim Szwajcarów uratowała poprzeczka.
3. W 54. minucie po starciu Antoine Griezmanna i Valona Behramiego pękła… piłka.
4. Czterech Szwajcarów musiało wymieniać koszulki. Zostały podarte przez agresywnie grających „Trójkolorowych”.
5. Sommer znów został zmuszony do wysiłku przez Andre-Pierre Gignaca i Griezmanna, lecz spisał się bez zarzutu. Po kapitalnym woleju Dmitri Payeta w sukurs znów przyszła mu poprzeczka.
6. Obie ekipy zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Paul-Pogba-France

Grupa A
Rumunia – Albania 0:1

1. Podopieczni Anghela Iordanescu po dwóch meczach mieli na koncie punkt, zaś debiutanci z Albanii zero.
2. W 23. minucie Ermir Lenjani nie trafił do pustej bramki. To była dwustuprocentowa sytuacja Albańczyków.
3. 0:1! W 43. minucie Armando Sadiku głową skierował piłkę do siatki. Gola poprzedziło bezsensowne wyjście z bramki Cipriana Tatarusanu, który nie sięgnął futbolówki. Gdyby został między słupkami, obroniłby ten strzał.
4. Po bombie Florina Andone zadrżała poprzeczka bramki strzeżonej przez Etrita Berishę.
5. To historyczne, pierwsze zwycięstwo Albańczyków na Mistrzostwach Europy!

a.espncdn.com

Grupa B
Słowacja – Anglia 0:0

1. Nasi południowi sąsiedzi przystępowali do meczu z trzema punktami, Anglicy z czterema.
2. Roy Hodgson dokonał aż sześciu zmian w podstawowym składzie.
3. Petr Pekarik w 9. minucie zablokował Daniela Sturridge’a, który strzelał z czterech metrów.
4. Matus Kozacik stanął na wysokości zadania, broniąc w sytuacji sam na sam z Jamie Vardy’m oraz uderzenie Adama Lallany.
5. Tomasz Hajto wychwalał Ondreja Dudę, ale to nie pomocnik Legii zagroził bramce Joe Harta, lecz Robert Mak (próbował wykorzystać brak zrozumienia między Hartem a Chrisem Smallingiem) i Vladimir Weiss.
6. Słowacy dzielnie bronili remisu, Martin Skrtel wybijał piłkę z linii bramkowej. Udało się. Słowacja wywalczyła czwarty, niezwykle cenny punkt.

Slovakia-v-England-Euro-2016-Group-B

Grupa B
Rosja – Walia 0:3

1. Ekipa „Sbornej”, by myśleć o awansie, musiała wygrać z Walijczykami, miała bowiem na koncie punkt. Zdobycz Walii to trzy „oczka”.
2. 0:1! W 11. minucie Joe Allen kapitalnym prostopadłym podaniem wypatrzył Aarona Ramseya, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Igorem Akinfiejewem.
3. 0:2! W 20. minucie piłkę na lewą stronę zagrał Gareth Bale. Doszedł do niej obrońca Neil Taylor. Klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego na raty pokonał Akinfiejewa.
4. Walijczycy mieli okazje, by dobić Rosjan przed przerwą, ale nie wykorzystali ich Sam Vokes i Bale.
5. 0:3! Najlepszy piłkarz tego starcia – Bale – wykorzystał podanie Ramseya i przerzucił piłkę obok Akinfiejewa. Ekipa Chrisa Colemana wygrywa grupę B, Anglia na drugim miejscu.