Historia pewnej fotografii (34)

Kiko Casilla w niezwykle oryginalny sposób pokazuje, ile to Pucharów Europy zdobył jego Real Madryt.

Francisco Casilla Cortés (ur. 2 października 1986 r. w Alcover) wyrobił sobie markę solidnego bramkarza, przez ładnych parę lat pokazując swoje umiejętności w Espanyolu. Zaowocowało to transferem do klubu, którego jest wychowankiem – do Realu Madryt. Ceniony ligowiec stał się w stolicy bramkarzem numer dwa, jak na rezerwowego grając dość często – ma na koncie 43 mecze w ekipie obecnie 13-krotnego zdobywcy Pucharu Europy. Miał swój udział chociażby w wygraniu Superpucharu Europy w 2016 r. – Królewscy pokonali Sevillę 3:2, a Kiko zastępował kontuzjowanego Keylora Navasa.

Bohater dzisiejszego odcinka w sezonie 2016/17 zagrał bodaj w jednym meczu Ligi Mistrzów – w Madrycie gospodarze pokonali Sporting CP 2:1. Casilla zastępował wtedy (chyba kontuzjowanego) Keylora Navasa.

Królewscy awansowali do finału tamtych rozgrywek. W nim w pierwszej połowie może nawet lepsze wrażenie robił rywal, Juventus FC. Jednak druga odsłona była po prostu koncertem drużyny Zinédine’a Zidane’a. Ocierająca się o doskonałość gra Realu dała mu 3 czerwca 2017 r. dwunasty Puchar Europy.

W 93. minucie, gdy nic już obrońcy trofeum nie groziło, Casilla uniósł do góry tablicę świetlną pożyczoną od arbitra technicznego i wyświetlił na niej numer 12, obwieszczając całemu światu , który to raz jego klub zdobył najważniejszy klubowy puchar.

Golkiper, który w tym miesiącu trafił do Leeds United, przez chwilę był ważniejszy na Millenium Stadium w Cardiff niż strzelec dwóch goli Cristiano Ronaldo.

A to wspomniane Alcover. W sumie chętnie bym się tam wybrał.