Jutro w Krakowie ruszają ampfutbolowe Mistrzostwa Europy!

Biało-czerwoni powalczą o medale i spełnienie marzeń…

Wielkim krokiem zbliżają się Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach zapowiada walkę do połamania kul i liczy, że gorący doping kibiców pozwoli jej na osiągnięcie upragnionego celu. W tym niezwykłym turnieju, którego ambasadorem jest Robert Lewandowski, zagra 14 reprezentacji, a Polacy rozegrają aż 6 meczów w 8 dni. Najbliższy już w tę niedzielę o 18:00 na stadionie Cracovii. Wejście na to spotkanie i na wszystkie pozostałe będzie darmowe.

Reprezentacja Polski jest stawiana – obok Turcji, Anglii i Rosji – w gronie faworytów Mistrzostw Europy. – Każdy śni o tym, aby 19 września mieć na szyi medal. W naszym przypadku to nie są marzenia bezpodstawne. Od lat ciężko pracujemy i dajemy z siebie wszystko, żeby je zrealizować, a teraz liczymy jeszcze na pomoc kibiców. ¬- mówi Krystian Kapłon, piłkarz reprezentacji Polski, półfinalistów mistrzostw świata i medalistów mistrzostw Europy. – Medal EURO, najlepiej złoty, to jest nasze marzenie i o to będziemy walczyć. Czy będę znowu królem strzelców? Nie mam pojęcia, ale najważniejsze jest to, aby drużyna wygrywała – dodaje Bartosz Łastowski, najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego EURO.

W podobnym tonie, co swoi podopieczni wypowiada się selekcjoner polskiej reprezentacji Marek Dragosz: – Na pewno wyjdziemy na stadion Cracovii 12 września na mecz otwarcia i głęboko wierzę, że zrobimy to także tydzień później, 19 września – przyznaje szkoleniowiec. To właśnie wtedy – 19 września o godzinie 20:00 – na obiekcie „Pasów” odbędzie się finał Mistrzostw Europy w ampfutbolu (a poprzedzi go mecz o brązowy medal).
Jedno jest pewne. Fani, którzy pojawią się na trybunach, nie będą zawiedzeni poziomem, zaangażowaniem i walką do końca piłkarzy 14 reprezentacji, którzy przyjadą do Krakowa spełnić swoje marzenia.

Ambasadorem ampfutbolowego EURO jest Robert Lewandowski. – Kiedy pojawił się pomysł, by wspomagać drużynę amfutbolu, to zaangażowałem się w tę ideę, a gdy pierwszy raz zobaczyłem chłopaków na boisku, to natychmiast skradli moje serce. Pokazują, że niezależnie od tego, jakie przeciwności losu mogą spotkać w życiu każdego z nas, to nigdy nie można się poddawać, ale warto wierzyć w swoje marzenia – mówi kapitan reprezentacji Polski.

12 września, niedziela, godzina 18:00. To właśnie wtedy na stadionie Cracovii rozbrzmi pierwszy gwizdek europejskiego czempionatu i tym samym reprezentacje Polski i Ukrainy rozpoczną mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. Wcześniej, bo o 17:30 odbędzie się ceremonia otwarcia Turnieju, w trakcie której wystąpi m.in. chór Sound’n’Grace, który wykona utwór „Razem”, oficjalny hymn Mistrzostw Europy. Wstęp na to wydarzenie, ale także na pozostałe 37 spotkań Mistrzostw będzie darmowy. – Na meczach na Garbarni bramy będą zwyczajnie otwarte, a jeżeli chodzi o spotkania na stadionach Cracovii i Prądniczanki, przygotowaliśmy specjalne darmowe wejściówki, które będą do odebrania w kasach przy stadionach bezpośrednio przed meczami. Ich ilość jest ograniczona, w zależności od pojemności obu stadionów – wyjaśnia prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak.

Kwestie organizacyjne Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021 są już praktycznie dopięte na ostatni guzik. – Pod każdym względem jesteśmy przygotowani do EURO. Na szczęście reprezentacje nie będą grały przy pustych trybunach, a wręcz przeciwnie: jestem przekonany, że kibice pokażą jak dobrze potrafią wspierać ampfutbolowych piłkarzy. Liczymy na prawdziwe piłkarskie święto! – mówi Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Kultury Fizycznej, a prezes Widłak dodaje: – Chcielibyśmy zaszczepić u polskich kibiców pasję do ampfutbolu. Wiadomo, czasy są trudniejsze, ale chcemy te mistrzostwa wykorzystać jak najlepiej do rozwoju dyscypliny i tego, co nas czeka przez kolejne lata.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbędą się w dniach 12-19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią. Wejście na wszystkie mecze ampfutbolowego EURO będzie darmowy, do czego na spotkania na obiektach Cracovii i Prądniczanki będą upoważniały bezpłatne wejściówki rozprowadzane w kasach przy obiektach już na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Transmisję wybranych spotkań, w tym m.in. wszystkie mecze Polaków będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.
Będzie to druga edycja ampfutbolowego EURO w historii. Pierwsza odbyła się w 2017 roku w Turcji, a zwyciężyli w niej gospodarze, którzy w finale pokonali Anglię. Finałowy mecz na stadionie Besiktasu Stambuł obejrzało na żywo ponad 41000 widzów. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

Mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021 pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy zostanie rozegrany 12 września (niedziela) o godzinie 18:00 na stadionie Cracovii. Poprzedzi je ceremonia otwarcia, której start jest przewidziany na godzinę 17:30. Darmowe wejściówki będą do odbioru w kasach Punktów Obsługi Kibica zlokalizowanych przy stadionie „Pasów” już na dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.
Więcej informacji, w tym szczegółowy terminarz Mistrzostw, można znaleźć na stronie ampeuro.eu

DK