Kamil Grosicki ambasadorem reprezentacji Polski Amp Futbol!

„Ma dwie nogi, ale i tak do nas pasuje”.

​Najszybszy piłkarz kadry Adama Nawałki został ambasadorem reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Kamil Grosicki będzie pomagał zawodnikom i promował ampfutbolową ideę piłki nożnej dla wszystkich. W przyszłym roku reprezentacja Amp Futbol, podobnie jak kadra PZPN, powalczy o medale mistrzostw świata.

– Takiej propozycji nie mogłem odrzucić. – mówi 55-krotny reprezentant Polski. – Tytuł ambasadora ampfutbolowej kadry jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Cieszę się, że mogę kibicować chłopakom i wspierać ich w drodze po medale mistrzostw świata. Ich podejście do piłki motywuje również mnie do dalszej pracy i mam nadzieję, że w przyszłym roku zarówno ja, jak i chłopaki będziemy cieszyć się z mundialowych sukcesów – zapewnia.

Ampfutbolowa reprezentacja Polski powstała zaledwie kilka lat temu, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy już teraz należy do najlepszych drużyn na świecie. Biało-czerwoni rozegrali 68 meczów, w których zdobyli 181 goli, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy i docierając do półfinału mistrzostw świata.

Ciężko pracujemy nad tym, żeby w przyszłym roku cieszyć się z medali nie tylko zdobytych przez Kamila i jego kolegów, ale też przez naszą kadrę – mówi Łukasz Miśkiewicz, bramkarz reprezentacji Polski Amp Futbol. – Grosik, chociaż ma dwie nogi, idealnie pasuje do naszej drużyny, ponieważ nie brakuje mu również pasji, miłości do piłki i poczucia humoru. Super, że to właśnie Kamil został ambasadorem naszej kadry – cieszy się reprezentacyjny golkiper.

Grosicki niedawno spotkał się w Warszawie z kilkoma piłkarzami po amputacjach, w tym z najszybszym zawodnikiem reprezentacji Amp Futbol, Kubą Kożuchem. – Świetnie było poznać się z Kamilem – mówi Kożuch, bohater meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy. – Cieszę się, że to właśnie Grosik został naszym ambasadorem. Myślę, że może nam bardzo dużo pomóc i nie ukrywam, że przy najbliższej okazji chętnie pościgam się z nim na boisku – rzuca wyzwanie Kuba.

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach po wielkim sukcesie odniesionym podczas październikowych mistrzostw Europy w Turcji (pięć zwycięstw w sześciu meczach i brązowy medal turnieju) szykuje się już do mistrzostw świata, które odbędą się na początku listopada przyszłego roku w Guadalajarze. W ramach przygotowań ampfutboliści trenują indywidualnie i w klubach, spotykają się na zgrupowaniach kadry oraz biorą udział w meczach towarzyskich i turniejach. Głównym punktem przyszłorocznych przygotowań będzie wrześniowa VII edycja międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie. – Jeżeli tylko będzie to możliwe, na pewno pojawię się na Amp Futbol Cup, żeby kibicować chłopakom – zdradza Grosicki. – Patrząc na to, jak walczą na całego i jakie cuda potrafią robić z piłką jestem spokojny o ich wyniki i zastanawiam się tylko, czy poradziłbym sobie z nimi na boisku – uśmiecha się Grosik.

 • Paweł Król

  Amp Futbol sporo zyskuje na tym, że otacza się znanymi osobami z polskiej piłki; przypomnę, że wcześniej Jakub Rzeźniczak chyba jako jeden z pierwszych wspierał kadrę Marka Dragosza. To jednak może działać w obie strony, bo i zawodnicy z jedenastoosobowej piłki mogą się pewnych rzeczy nauczyć, o czym powiedział sam Kamil Grosicki.

 • Co do samego Grosika, to lubie chłopa. Było blisko, żeby było po nim, był na ostrym życiowym zakręcie, ale wrócił na czas dzięki Bogu. Jeden z czterech pewniaków w naszej kadrze, wg mnie Hull City to dla niego za niskie progi…

 • Piciarm

  cześć
  Myślę , że obie strony zyskują
  dobra promocja bo dobry ambasador ….
  aby tak dalej
  pozdrawiam