Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu. Polska – Włochy 3:0

Polska po trzech zwycięstwach w grupie zagra z Irlandią o półfinał Mistrzostw Europy piłkarzy po amputacjach!

Reprezentacja Polski Amp Futbol po świetnej grze w fazie grupowej i zwycięstwach z Francją 5:1, Belgią 4:0 i Włochami 3:0, awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, w którym już jutro o godzinie 11:00 polskiego czasu zmierzy się z reprezentacją Irlandii. Jeżeli biało-czerwoni awansują, to o miejsce w finale powalczą ze zwycięzcą hitowego pojedynku Turcja vs. Rosja.

– Emocje sięgnęły zenitu zarówno na boisku, jak i podczas losowania fazy pucharowej – powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz – Z Włochami zagraliśmy świetny mecz i z taką grą jesteśmy w stanie zajść daleko. Jeżeli chodzi o kolejnego rywala – Irlandię, to znamy się dobrze i wierzę, że po dobrym meczu awansujemy do półfinału, gzie czekać na nas będzie rywal z najwyższej półki.

W drugim ćwierćfinale zagrają ze sobą dwie najlepsze drużyny europejskiego rankingu – aktualni Mistrzowie Świata Rosjanie oraz trzeci zespół globu – Turcja, która przed turniejem najbardziej obawiała się właśnie „Sbornej”.

– Rosjanie dosyć niespodziewanie przegrali w grupie 0:1 z Anglią przez co przed losowaniem trafili do drugiego koszyka. – mówi Mateusz Kabała, kapitan reprezentacji Polski – Faktycznie ten mecz zapowiada się, jako świetne widowisko i na pewno fajnie będzie powalczyć o finał z jego zwycięzcą – dodaje.

W pozostałych ćwierćfinałach Anglia zagra z Francją, a Hiszpania z Włochami. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się w niedzielę w drugim półfinale. Biało-czerwonych najbardziej interesuje jednak najbliższy rywal.

– Irlandczycy grając w grupie śmierci pokazali się z bardzo dobrej strony, więc na pewno tanio skóry nie sprzedadzą – dodaje Kabała – patrząc jednak na naszą formę i trzy pierwsze mecze widać, że jest naprawdę dobrze i gramy coraz lepiej. Myślimy już tylko o Irlandii i mamy nadzieję, że tym meczem sprawimy dużo radości nie tylko sobie, ale i kibicom w Polsce, którzy śledzą nasze występy!

POLSKA v Włochy 3:0 (2:0)
1:0 Bartosz Łastowski bez asysty
2:0 Bartosz Łastowski as. Jakub Kożuch
3:0 Bartosz Łastowski as. Rafał Bieńkowski

Skład reprezentacji Polski:
Jakub Popławski (Łukasz Miśkiewicz) – Rafał Bieńkowski (Dawid Dobkowski), Przemysław Świercz, Krystian Kapłon – Mateusz Kabała (Sebastian Ziółkowski) – Bartosz Łastowski, Tomasz Miś (Jakub Kożuch)

Skrót meczu

  • Piciarm

    Kurcze idą jak burza 3-0 trzy bramki i jednego Łastowskiego
    9 pkt. bramki 12-1 , to jest klasa