Niedzielny mecz. Real Madryt – FC Barcelona 1:3

El Clásico dla Barçy. Robert Lewandowski z golem i asystą oraz z pierwszym trofeum w Hiszpanii.

1. W półfinale (sic!) Superpucharu Hiszpanii Real zremisował z Valencią 1:1, ale awansował po karnych. „Duma Katalonii” także po dogrywce (2:2) i karnych pokonała Real Betis. Pierwszą bramkę dla Barcelony strzelił Robert Lewandowski, który wykorzystał też „jedenastkę”.

2. Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest w… Arabii Saudyjskiej. – Why? – For money! Tak będzie ponoć do roku 2029.

3. Pierwsze dziesięć minut przypominało piłkarskie szachy. W 11. minucie po dośrodkowaniu Gaviego niecelny strzały głową zaliczył Lewandowski.

4. W kolejnej akcji Lewandowski z 17 metrów po rękach Thibauta Courtois trafił w słupek. Dobijający to uderzenie Alejandro Balde kopnął Panu Bogu w okno.

5. W odpowiedzi z lewej strony zacentrował Brazylijczyk Vinícius Júnior, a głową minimalnie niecelnie strzelał Francuz Karim Benzema.

6. 0:1! Katalończycy mieli optyczną przewagę, lecz bez konkretów pod bramką „Królewskich”. Wreszcie w 33. minucie Sergio Busquets wywalczył piłkę na połowie Realu, podał do Pedriego, a ten zagrał w pole karne do Lewandowskiego. Kapitan naszej kadry kątem oka wypatrzył Gaviego, który w sytuacji sam na sam pokonał Courtois.

7. 0:2! Akcję prostopadłym podaniem napędził Holender Frenkie de Jong, zagrywając do Gaviego. Nastolatek z lewej strony idealnie wyłożył piłkę przed bramkę do Lewandowskiego, a takich sytuacji Polak nie zwykł marnować.

8. Pierwszą groźną akcję po przerwie także wypracowała Barça. Świetnym podaniem popisał się Balde, lecz Ousmane Dembélé w sytuacji sam na sam z golkiperem trafił wprost w Courtois. Po chwili belgijski bramkarz udanie skrócił kąt strzelającemu z prawej strony Lewandowskiemu.

9. Pierwsza godzina El Clásico pod dyktando podopiecznych Xaviego. „Królewscy” w niedzielny wieczór grali wyjątkowo niemrawo.

10. 0:3! Nokaut. Piłkę w środku pola przechwycił Gavi, zagrał do Lewandowskiego, który podciągnął z futbolówką pod szesnastkę Realu i podał do Gaviego. Pomocnik Barcelony zagrał na drugą stronę pola karnego do Pedriego, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

11. W 74. minucie wreszcie coś do roboty miał Marc-André ter Stegen, interweniując po uderzeniu Marco Asensio sprzed pola karnego.

12. Pięć minut później Niemiec w barwach Barcelony znów musiał się wykazać, gdy z dalszej odległości huknął Brazylijczyk Rodrygo.

13. Dominacja Barcelony nie podlegała dyskusji. Lewandowski próbował lobu z połowy boiska, lecz chybił celu.

14. 1:3! W doliczonym czasie gry zaatakowali podopieczni Carlo Ancelottiego. Po akcji Daniego Ceballosa pierwszy strzał Benzemy został zablokowany, poprawka już znalazła drogę do bramki Barçy.