Piątkowy mecz. ŁKS Łódź – Wisła Kraków 3:2

Starcie na szczycie zaplecza ekstraklasy dla lidera z Łodzi.

1. Na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi zmierzyły się lider Fortuna I Ligi (ŁKS) i zajmująca trzecie miejsce krakowska Wisła.

2. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że szkoleniowiec ŁKS-u Kazimierz Moskal to jedna z współczesnych legend „Białej Gwiazdy”.

3. Groźniejsza była Wisła – w 10. minucie poprzeczkę własnej bramki obił Kamil Dankowski, a chwilę później Aleksander Bobek obronił strzał Nigeryjczyka Jamesa Igbekeme.

4. 1:0! Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Piotr Janczukowicz i popędził na bramkę. Napastnik ŁKS wykorzystał fakt, że przewrócił się Szwed Joseph Colley, a potem ograł Igora Łasickiego i pokonał Mikołaja Biegańskiego.

5. Krakowianie próbowali wyrównać: po płaskim strzale Francuza Borisa Moltenisa piłka poszybowała tuż obok bramki, a Hiszpan Sergio Benito z bliska nie dał rady pokonać Bobka.

6. 1:1! Młody bramkarz ŁKS-u (przymierzany nawet do… Juventusu) popełnił błąd na przedpolu, bowiem wpadł na plecy Macieja Dąbrowskiego i nie utrzymał piłki w rękach. Z prezentu skorzystał Hiszpan Ángel Rodado i wpakował piłkę do siatki.

7. W 30. minucie ładnym strzałem z powietrza popisał się Michał Trąbka. Piłka przeleciała tuż obok bramki Wisły.

8. 1:2! Hiszpan Luis Fernández zdobył swoją dwudziestą bramkę w sezonie. Snajper spod Wawelu uderzył z lewej strony pola karnego w dalszy róg, nic nie robiąc sobie z asysty trzech obrońców gospodarzy.

9. 2:2! Hiszpan Pirulo pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Colleya na Michale Mokrzyckim.

10. 3:2! ŁKS miał przewagę po przerwie i udokumentował ją golem Bartosza Szeligi. Pomocnik łodzian z bliska skierował piłkę do siatki po zagraniu wzdłuż bramki Mokrzyckiego. Akcję zapoczątkował Trąbka.

11. Po znakomitym podaniu Mateusza Kowalczyka oko w oko z Biegańskim stanął Szeliga, lecz trafił w nogę bramkarza Wisły.

12. Gospodarze szukali swoich szans na podwyższenie wyniku w kontrach. Dobrej okazji nie wykorzystał Kowalczyk. Wiślacy dość anemicznie próbowali doprowadzić do wyrównania.

13. Sędzia doliczył do podstawowego czasu gry pięć minut, ale ani jeden, ani drugi zespół nie był w stanie zagrozić bramce rywala.

14. Po piątkowym triumfie ŁKS zwiększył swoją przewagę nad Wisłą do ośmiu punktów.

5 maja 2023, stadion im. Władysława Króla w Łodzi

30. kolejka Fortuna I Ligi

ŁKS Łódź – Wisła Kraków 3:2 (2:2)

Gole: Janczukowicz 11., Pirulo 41., Szeliga 53. – Rodado 26., Fernández 36.

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Milan Spremo – Pirulo (75. Maciej Śliwa), Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka (83. Damian Nowacki), Bartosz Szeliga (84. Stipe Jurić) – Piotr Janczukowicz.

Wisła: Mikołaj Biegański – Joseph Colley, Igor Łasicki, Boris Moltenis – Bartosz Jaroch (81. Konrad Gruszkowski), Tachi (66. Vullnet Basha), James Igbekeme, Luis Fernández, Miki Villar (75. Kacper Duda) – Sergio Benito (67. Mateusz Młyński), Ángel Rodado (81. Michał Żyro).

Żółte kartki: Trąbka, Dankowski, Monsalve/Rodado, Jaroch, Łasicki, Igbekeme, Basha.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 14 845.