Piątkowy mecz. Widzew Łódź – Odra Opole 0:1

Pierwsi chcieli, ale nie mogli. Drudzy mogli, ale nie chcieli. I wreszcie cały na biało wjechał 19-letni Antoni Klimek.

1. W trzech wiosennych meczach wicelider Fortuna I Ligi z al. Piłsudskiego zdobył ledwie cztery punkty. Zajmująca 11. miejsce Odra wywalczyła ledwie jedno „oczko”.

2. W historii oba kluby łączyły naprawdę wielkie nazwiska: Józef Młynarczyk i Roman Wójcicki. Z Opola do Łodzi przeszedł też Zbigniew Wyciszkiewicz, jeden z najważniejszych piłkarzy Widzewa w latach 90.

3. Ostatni mecz łodzian w Głogowie z Górnikiem Polkowice okazał się fatalny dla Jakuba Wrąbla. Były bramkarz reprezentacji młodzieżowej zerwał ścięgno Achillesa.

4. Gospodarze rozpoczęli ze sporym animuszem – Karol Danielak już w pierwszej minucie wywalczył korner. Po wrzutce z rogu niecelnie strzelał Patryk Stępiński.

5. Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym Widzew mocniej tłukł głową w mur piłkarzy z Opola. Odra broniła się niezwykle umiejętnie, ale jakiejś zabójczej kontry nie potrafiła wyprowadzić.

6. Strzał Pawła Zielińskiego był niecelny, uderzenie Marka Hanouska zatrzymało się na obrońcach z Opola, Danielak zamiast dogrywać kolegom przed bramką kopnął w boczną siatkę, wreszcie w polu karnym opolan popychany był Przemysław Kita. Sędzia jednak karnego nie podyktował.

7. Właściwie o pierwszej połowie można powiedzieć, że „się odbyła”. Wielki szacun dla komentatora Polsatu Sport Marcina Feddka i byłego trenera Widzewa Marcina Kaczmarka, że można tak długo gadać o tym, czego nie ma. Panowie oglądali chyba inny mecz.

8. Dwie minuty po przerwie po prostopadłym podaniu Dominika Kuna w niezłej okazji znalazł się Kristoffer Hansen. Norweski pomocnik celował w dalszy róg. Chybił o pół metra.

9. W 53. minucie Hansen huknął z dystansu w okolice okienka bramki Mateusza Kuchty. Skończyło się na kornerze po interwencji golkipera z Opola.

10. Sześć minut później trener Janusz Niedźwiedź za jednym zamachem wymienił całą łódzką ofensywę.

11. Gdzieś tak od 70. minuty piłkarze obu drużyn zaczęli się prześcigać w tym, kto popełni głupszą, niewymuszoną stratę.

12. 0:1! Piłkę z pola karnego Widzewa wybił Kun. Wprost pod nogi Antoniego Klimka. Młodemu piłkarzowi z Opola wyszedł strzał życia i futbolówka po rykoszecie od nogi Bartosza Guzdka wpadła za kołnierz Konrada Reszki.

13. Widzew przegrał drugi mecz z rzędu u siebie.