Poniedziałkowy mecz. Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0

Beniaminek nad kreską! Widzew za taką grę powinien wracać do Łodzi pieszo.

1. Na stadionie w Krakowie zmierzyły się szesnasta w tabeli Puszcza i jedenasty Widzew. Na inaugurację sezonu 3:2 wygrali u siebie łodzianie (Wędrówka bez ślimaka. Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice – SlowFoot – O piłce z wolnej stopy).

2. Pierwszy celny strzał oddali gospodarze – Słowak Henrich Ravas pewnie chwycił piłkę po uderzeniu Jakuba Bartosza.

3. Łodzianie odpowiedzieli groźną akcją Antoniego Klimka (jego strzał został zablokowany), wrzutką Bartłomieja Pawłowskiego, którą wyłapał Oliwier Zych, oraz niecelnym uderzeniem Hiszpana Frana Álvareza.

4. Pierwsze pół godziny nikogo nie olśniło. Puszcza cierpliwie czekała na swoją szansę, zaś Widzew nie potrafił sforsować dobrze ustawionych „gospodarzy”.

5. W 34. minucie, po dośrodkowaniu Huberta Tomalskiego z lewej strony, głową uderzył Kamil Zapolnik, lecz piłka zamiast do siatki, wpadła w ręce Ravasa.

6. Puszcza uzyskała przewagę, dość swobodnie i odważnie poczynała sobie przed polem karnym rywala, ale konkretów brakowało.

7. Tuż przed przerwą tor lotu piłki po strzale Hiszpana Juana Ibizy zmienił Czech Marek Hanousek, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił Zapolnik.

8. Drugą połowę niepołomiczanie rozpoczęli od wybitnie niecelnego uderzenia Bartosza.

9. 1:0! Mołdawianin Artur Crăciun (na zdjęciu głównym) pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Ibizy, który blokował strzał Piotra Mrozińskiego.

10. Podopieczni Tomasza Tułacza cofnęli się na własną połowę, zaś bezradni łodzianie bili głową w mur. Bramkarz Puszczy Oliwier Zych mógł spokojnie zamówić sobie pizzę.

11. W 90. minucie widzewiacy wreszcie przedarli się pod bramkę niepołomiczan – po dośrodkowaniu Łotysza Andrejsa Cigaņiksa, strzelał Ernest Terpiłowski. Pierwsze uderzenie „Terpiła” odbił Zych, zaś poprawka poszybowała wysoko nad bramką.

12. Widzew wziął się za robotę w doliczonym czasie gry, ale Puszcza broniła się szczęśliwie i z determinacją. Trener Daniel Myśliwiec powinien poinformować swoich podopiecznych, że mecz trwa 90 minut, a nie pięć.

13. Dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu Puszcza wyszła nad ligową „kreskę”.