To był mecz o scudetto?! Inter Mediolan – Juventus FC 1:0

Nerazzurri sięgnęli po trzy punkty. O wyniku meczu na szczycie Serie A zadecydował… samobój.

1. Na Stadio Giuseppe Meazza (tak nazywają go fani Interu) / San Siro (tak mówią na niego kibice Milanu) spotkali się aktualny lider (gospodarze) i wicelider (goście) Serie A. Inter miał punkt przewagi nad „Starą Damą”, ale i jeden mecz rozegrany mniej.

2. W ostatniej kolejce Juventus stracił nie tylko dwa punkty (remis 1:1) w starciu z Empoli FC, ale także Arkadiusza Milika. Polski napastnik wyleciał z boiska z idiotyczną czerwoną kartką, otrzymaną już w 18. minucie meczu. Kto wie, czy punkty stracone w tym spotkaniu nie zadecydują o tytule mistrza Włoch.

3. Simone Inzaghi wystawił w pierwszym składzie Interu pięciu Włochów, zaś w ekipie z Turynu Massimiliano Allegri postawił na trzech rodaków.

4. Lider mógł rozpocząć od mocnego uderzenia, ale w 1. minucie obrońca Juve uprzedził w polu karnym Ormianina Henricha Mychitariana. Cztery minuty później znów Ormianin uderzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego, ale nasz bramkarz nie musiał interweniować.

5. W 18. minucie dośrodkowanie Nicolo Barelli zamykał Federico Dimarco, ale trafił tylko w boczną siatkę.

6. Siedem minut później kilka metrów od bramki Szczęsnego znalazł się Francuz Marcus Thuram, ale w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił Brazylijczyk Danilo.

7. Goście pierwszą godną uwagi akcję przeprowadzili po półgodzinie gry, lecz po zagraniu Amerykanina Westona McKenniego w polu karnym źle piłkę przyjął serbski snajper Dušan Vlahović.

8. 1:0! Z prawej strony centrował Barella, przewrotką w piłkę nie trafił Francuz Benjamin Pavard, na futbolówkę biegł też jego rodak, Thuram, ale gola samobójczego ostatecznie strzelił Federico Gatti.

9. W drugiej połowie na jakąś konkretną akcję trzeba było czekać dziesięć minut. Thuram nie zdążył dojść do zagrania (strzału?) Dimarco.

10. Bliski szczęścia był Turek Hakan Çalhanoğlu. Po dalekim wrzucie z autu Matteo Darmiana piłkę głową wybił Brazylijczyk Bremer. Przejął ją Çalhanoğlu i huknął z całej siły. Szczęsny tylko odprowadził wzrokiem futbolówkę na słupek.

11. Po godzinie gry mogło i powinno być 2:0. Po podaniu Çalhanoğlu z prawej strony, Thuram w doskonałej sytuacji zamiast strzelać odgrywał ją do… No właśnie, do kogo? Piłkę wybili obrońcy Juve.

12. Po kornerze Turka Kenana Yıldıza główkował Bremer, a przewrotką nad bramką Interu uderzał Vlahović. W odpowiedzi nad poprzeczką huknął Çalhanoğlu.

13. W 69. minucie fantastyczna interwencja Szczęsnego uratowała gości. Z woleja z bliska strzelał Barella.

14. Dość symboliczny był obrazek, gdy polski bramkarz szybko chciał wznowić grę, ale… nie miał do kogo zagrać. Juventus sprawiał wrażenie, jakby grał partię szachów, a nie mecz mogący zdecydować o scudetto.

15. W 87. minucie wydawało się, że musi paść gol – po zagraniu Holendra Denzela Dumfriesa oko w oko ze Szczęsnym stanął Austriak Marko Arnautović, lecz Polak kapitalną interwencją zatrzymał rezerwowego Interu.

16. W końcówce Bianconeri ruszyli do przodu, ale gospodarze byli świetnie zorganizowani w obronie. Inter dopiął swego i dowiózł do końca jednobramkowe prowadzenie.