Trzi rogi elwer (1). KS Pietraszyn – Rozwój Bełsznica

To, co na slowfoot lubimy najbardziej – nowy cykl!

Który to już? Straciliśmy rachubę. Zresztą… czy to ważne? Jest cykl – jest zabawa!

Nowy cykl, to krótka forma zdjęciowa, z działu Globtroter, a dotyczy groundhoppingu. Zdjęcia pochodzić będą z bloga trzi rogi elwer autorstwa Jacka. Choć sam szanowny autor woli używać określenia „dokumentacja”, zamiast blog.

Jako że jest sezon ogórkowy, przybliżymy Wam mecze, które już się odbyły. Nie będziemy się sztywno trzymać chronologii, będziemy spontaniczni, jak to na slowfoot.

A o co chodzi z tytułem? Ślązacy, i wszyscy, którzy choć troszkę liznęli gwarę śląską, wiedzą co i jak. Pozostałym już tłumaczę: „Trzi rogi elwer” to w wolnym tłumaczeniu „trzy rogi karny”. To niepisana zasada na małych śląskich podwórkowych boiskach. Nie wykonuje się rzutów rożnych, tylko je sumuje. Przy trzech, wali się karnego. Ot i cała tajemnica.

Jeśli któryś z piłkarzy lub kibiców zobaczy się na jakimś zdjęciu, lub skojarzy, że był na meczu, niech pochwali się tym faktem pod materiałem.
A żeby nie było pretensji, że tu tylko suchy wynik i foty, to niektóre obrazki będą opisane krótkim komentarzem. Dodatkowo, o miejscowości w której odbył się mecz, umieścimy jakąś ciekawostkę.
Tyle tytułem wstępu, jedziemy z tematem.

Na pierwszy ogień krótki materiał z meczu, który miał miejsce w Pietraszynie. To niejako symboliczne miejsce; leży na granicy Polski i Czech. Od czasu do czasu bowiem odwiedzimy naszych południowych sąsiadów.
Pietraszyn to wieś położona w woj. śląskim, w powiecie raciborskim, w gminie Krzanowice. Przed pięcioma laty mieszkało tam 390 osób (do nowszych danych się nie dokopałem), a niemiecka nazwa wsi to Klein Peterwitz.

DK

***

Stadion: KS Pietraszyn
Racibórz – C Klasa, Śląski ZPN
Mecz: KS Pietraszyn – Rozwój Bełsznica 4:1 (2:0)
21.09.2013
Bilet – wstęp wolny

DSC_0430
DSC_0431
DSC_0437
DSC_0440
DSC_0441
DSC_0446

Jacek
trzi rogi elwer