TYPER 2016/17. Przerwa świąteczno-noworoczna

Postanowiliśmy zrobić małą pauzę.

Zapowiedź ósmej kolejki wraz z podsumowaniem poprzedniej zamieścimy na stronie 5 stycznia, tradycyjnie w czwartek.

Przy okazji – zachęcamy do typowania tych, którzy jeszcze nie zaczęli.

Wszystkim graczom życzymy spokojnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia. A w nowym, 2017 roku samych udanych wyborów.

Redakcja

 • Marcin

  Tymczasem fajne karne w Superpucharze Włoch: Donnarumma genialnie wyjął strzał Dybali. Finał odbył się w… Ad-Dausze.

  • Paweł Król

   Miałem do tego nawiązać pod Twoim ostatnim tekstem… Że wszystko postawione na głowie.

   • Piciarm

    powariowali i tyle….kibice tam dotarli na wielbladach ???
    pozdrawiam
    Zycze spokojnych i rodzinnych swiat.

    • Marcin

     Było mnóstwo kibiców, włoskich chyba też. Ale piszę, co widziałem, bo oglądałem bez głosu, żadnych newsów nie słyszałem. Kołtoń komentował. Ponoć powiedział, że mecz sędziuje Damato di Barletta, a sędziował Antonio Damato z miasta Barletta. 🙂 Ten chłop to jest jakieś nieporozumienie.

     • Paweł Król

      Wiem, że często staję w obronie osób popełniających błędy lub po prostu słabiej komentujących. To nie jest takie proste i sam pewnie lepiej nie skomentowałbym meczu. Trzeba jednak szukać osób zdolnych, z zapałem i odpowiednimi warunkami, a takich zapewne nie brakuje: kwestia wyszukania i odpowiedniego doboru (jakaś stacja sportowa robiła zresztą casting ostatnio). Fakt, że bronię, to jedno, ale od dawna nie mogę słuchać tych prawie wszystkich speców od sportu. I nie tylko w sumie. Staram się izolować, jak tylko mogę, od tego głównego przekazu.

     • Marcin

      Według mnie, poza wyjątkami, dają radę komentatorzy Eleven Sports. Z początku wkurwiał mnie Filip Kapica, ale teraz stwierdzam, że w porównaniu z kolesiami z C+, którzy komentowali Serie A: MIlką i Olbrychtem, chłop jest świetny.

      Tylko jeden gościu, komentujący LaLigę, jest beznadziejny, ale nie pamiętam nazwiska. Nie chodzi mi w każdym razie o Mirosławskiego. 🙂

     • maciek sloma

      Fillippo Kaplicę miałem kiedyś okazję gościć w 3mieście, ujmę to tak: płynnych podarków nie odmawiał 🙂 Jestem w szoku jednakże że chłop daje radę mieć jakąkolwiek pracę, która nie polega na wylegiwaniu się przez dzień cały. Mnie dość wkurwiają komentujący angielskie puchary/championship mimo że Tomka Zielińskiego znam i lubię, chyba z wzajemnością. Podejrzewam, że chodzi o to że ja na piłce wyspiarskiej znam się najlepiej na świecie i biada temu kto ma inne zdanie 🙂

     • Marcin

      No to przekaż mu, żeby z Grzywaczem nie odsyłali na Twittera co 15 sekund.

     • Paweł Król

      Istnieją proste przykłady, które zniechęcają widza takiego jak ja. Podam taki jeden, teoretycznie błahy. Środowy mecz Bayernu z Lipskiem. Pierwszy gol Thiago, przy którym według komentujących asystował „Lewy”. Jaka to była asysta, trudno mi sobie wyobrazić. Polak chciał zdobyć gola, ale trafił w słupek – w żadnym razie nie szukał podania. Jeżeli to nazywamy asystą, to ja już nic nie wiem. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, tak będzie najlepiej.