Wczorajszy mecz. Anglia u-21 – Polska u-21 3:0

Popatrzmy na młodzieżowe Euro pozytywnie: chociaż odpadliśmy, nie musimy wracać do domu…

1. Tym razem nasi nie zaczęli z wysokiego „C”. W 4. minucie Anglicy oddali bodaj trzy strzały na naszą bramkę – po strzale Jamesa Ward-Prowse’a piłkę nad bramką przerzucił Jakub Wrąbel, a obok bramki główkował Alfie Mawson.
2. 0:1! Lewą stroną popędził Benjamin Chilwell i zagrał do Demeraia Graya. Pomocnik Leicester uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Na nic zdała się rozpaczliwa interwencja Wrąbla.
3. W 9. minucie po centrze Przemysława Frankowskiego niecelnie główkował Krzysztof Piątek.
4. Anglicy właściwie nie schodzili z naszej połowy. Oprócz nielicznych prób kontrataków nie mieliśmy konceptu na zaskoczenie Wyspiarzy.
5. W 32. minucie dwie świetne interwencje Wrąbla na linii – po główkach Nathaniela Chalobaha i Mawsona. Nasi obrońcy kompletnie nie potrafili ich pokryć przy rzutach rożnych.
6. Bramka Polaków była ostrzeliwana regularnie. W 38. minucie Wrąbel świetnie obronił uderzenie z dystansu Jona Swifta.
7. Przykro było patrzeć jak nasi chaotycznie biegają za piłką, która między Anglikami krążyła jak po sznurku.
8. Po zmianie stron Polacy próbowali coś zrobić, ale wyglądało to żałośnie. Podopieczni Aidy’ego Boothroyda panowali niepodzielnie na murawie.
9. W 67. minucie pomylił się Jordan Pickford, który podał piłkę pod nogi Radosława Murawskiego. Pomocnik Piasta Gliwice tak kombinował, że został zablokowany, a piłka o dobre dwa metry minęła bramkę.
10. 0:2! W 69. minucie przed bramką Anglików znalazł się Jarosław Niezgoda, ale potknął się o własne nogi. Wyspiarze przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą świetnie rozprowadził Gray, a do pustej bramki trafił rezerwowy Jacob Murphy.
11. Po 72. minutach gry pokazał się Karol Linetty. Pomocnik Sampdorii strzelił z 20. metrów, a piłka poleciała w znacznej odległości od bramki.
12. W 74. minucie w pole karne rywala wpadł Frankowski. Szukał gola przy dalszym słupku – pomylił się o milimetry.
13. 0:3! W 83. minucie Lewis Baker trafił z karnego, choć Wrąbel wyczuł jego zamiary. „Jedenastkę” podyktowano za faul Jana Bednarka na Tammym Abrahamie, który wręcz ośmieszył obrońcę Lecha. Defensor z Poznania otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
14. W 90. minucie mogło być 0:4, ale Baker nie zdołał zamknąć podania wzdłuż bramki Murphy’ego.
15. W doliczonym czasie gry Wrąbel odważnym wyjściem zatrzymał szarżę Bakera.
16. W trzech meczach grupowych wywalczyliśmy jeden punkt. Odpadliśmy z młodzieżowego Euro z wielkim hukiem. A przed pierwszym meczem rozanielony redaktor Roman Kołtoń prawił z zacięciem godnym lepszej sprawy, że tę polską drużynę stać na medal…
17. Kołtoń jednak zrewidował swoje poglądy w pomeczowym studiu: „Polscy piłkarze umierali stojąc”. I to jest chyba najlepszy komentarz ich występu.