Wczorajszy mecz. Argentyna – Chorwacja 0:3

„Vatreni” zdemolowali podopiecznych Jorge Sampaolego wywołując łzy bezsilności na twarzy Diego Maradony…

1. Wicemistrzowie świata zawiedli w pierwszej serii spotkań, zaledwie remisując 1:1 z Islandią. Leo Messi nie strzelił rzutu karnego. Z kolei Chorwacja pewnie (2:0) poradziła sobie z Nigerią.
2. W ekipie „Vatrenich” nie ma już Nikoli Kalinicia. Trener Zlatko Dalić wyrzucił gracza Milanu z kadry, po tym jak odmówił wejścia na boisko w starciu z Nigeryjczykami.
3. Już po czterech minutach w sporych opałach był Wilfredo Caballero, który zdołał wybić na róg strzał Ivana Perišicia.
4. W 12. minucie Messi pięć metrów od bramki nie sięgnął podania od Maximiliano Mezy. Chwilę później po akcji Eduardo Salvio strzał Mezy zablokował Dejan Lovren.
5. Po centrze Marcosa Acuñy piłka odbiła się od górnej części poprzeczki.
6. W 30. minucie po błędzie Lovrena Enzo Pérez nie trafił do pustej bramki.
7. 180 sekund później odpowiedział Mario Mandžukić. Jego „szczupak” był minimalnie niecelny.
8. Chorwaci nie przebierali w środkach. Najpierw sponiewierali Gabriela Mercado, potem długo z murawy nie podnosił się Salvio.

9. Tuż przed przerwą świetną kontrę wyprowadziła Hrvatska. Ante Rebić zamiast zagrywać do wychodzącego na czystą pozycję Perišicia połakomił się na gola i strzelił dwa piętra nad bramką.
10. W 52. minucie Sergio Agüero uderzał z bliska, ale piłkę złapał Danijel Subašić.
11. 0:1! Ledwie minutę później Rebić wykorzystał fatalne zagranie Caballero i efektownym wolejem skierował piłkę do siatki.
12. W 64. minucie Albicelestes stworzyli świetną okazję, ale Subašić zatrzymał na linii bramkowej strzał Mezy.
13. Dwie minuty później po strzale Mandžukicia zadrżała siatka. Na szczęście dla Argentyny tylko ta boczna.
14. Wicemistrzowie świata byli momentami bezradni. Gubili się w banalnych sytuacjach.
15. 0:2! Luka Modrić w 80. minucie huknął sprzed szesnastki tuż przy słupku. Caballero był bez szans.
16. Nicolas Otamendi kopnął piłką w leżącego Ivana Rakiticia. Frustracja Argentyny sięgała zenitu.
17. W 87. minucie Rakitić z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.
18. 0:3! W doliczonym czasie gry Chorwaci ośmieszyli rywala. Wicemistrza świata dobił Rakitić.
19. Tak beznadziejnej Argentyny nie widziałem chyba od 2002 roku, gdy męczyli się w grupie z Anglią, Szwecją i Nigerią. Ostatecznie nie przeszli do fazy pucharowej.