Wczorajszy mecz. Bayern Monachium – Real Madryt 1:2

Mistrzowie Niemiec polegli przed własną publicznością. „Królewscy” są jedną nogą w finale Ligi Mistrzów.

1. We wtorkowym półfinale Liverpool rozbił Romę 5:2. Mecz był koncertem w wykonaniu Egipcjanina Mohammeda Salaha i Brazylijczyka Roberto Firmino. Czy w rewanżu w Rzymie dojdzie do powtórki z ćwierćfinału i rzymianie zameldują się w finale?
2. W Monachium też rozpoczęli z wysokiego C. Jednak Thomas Müller nie doszedł do podania Roberta Lewandowskiego, podobnie jak Cristiano Ronaldo do zagrania Marcelo.
3. Real zneutralizował atuty gospodarzy. Mistrzów Niemiec było stać jedynie na strzał Rafinhy w środek bramki.
4. Obrońcy trofeum postawili na wysoki pressing. Czasem zaatakowali bramkę Svena Ulreicha, ale bez szału.
5. 1:0! W 28. minucie na prawej stronie szybką kontrę rozegrali Müller z Joshuą Kimmichem. Ten drugi wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Keylora Navasa.
6. Niecałą minutę po golu w polu karnym padł Lewandowski. Gwizdek arbitra wymownie milczał.
7. W 34. minucie Franck Ribéry miał szansę stanąć oko w oko z Navasem, piłkę przyjął jednak w stylu… Sławomira Peszko.
8. Po rzucie rożnym zgrywał piłkę Lewandowski, a Mats Hummels z woleja uderzył wysoko nad poprzeczką.
9. Strzał Müllera z pola karnego został zablokowany. Skończyło się na rzucie rożnym.
10. 1:1! Fantastycznym strzałem lewą nogą sprzed pola karnego popisał się Marcelo. Brazylijczyk umieścił piłkę idealnie w dolnym rogu bramki Ulreicha.
11. Mogła być szybka odpowiedź Bayernu – po centrze z wolnego Jamesa Rodrígueza, Lewandowski główkował w ręce Navasa.
12. Po zmianie stron Ribéry wkręcił w ziemię obrońcę i wyłożył do Müllera, któremu niewiele zabrakło, by dzióbnąć piłkę i skierować ją do siatki.
13. 1:2! W 56. minucie Bayern miał rzut rożny. Wycofanie piłki na środek i fatalna strata w środku pola spowodowała kontrę Realu, którą bez litości wykończył Marco Asensio.
14. Bayern nie rezygnował. Po strzale Ribéry’ego Navas musiał wykazać się sporym kunsztem.
15. W 67. minucie strzał Müllera z bliska obronił Navas. Chwilę później tuż obok słupka chybił Ribéry.
16. Do siatki trafił Ronaldo, ale Portugalczyk pomógł sobie ręką.
17. W końcówce, po świetnym podaniu Corentina Tolisso, Lewandowski nie wykorzystał okazji sam na sam z Navasem.
18. Real wygrał, ale proszę zwrócić uwagę na to, że Juppowi Heynckesowi plany pokrzyżowały kontuzje Arjena Robbena (grał osiem minut) i Jérôme’a Boatenga (grał 34 minuty).
19. Ronaldo wygrał 99. mecz w Pucharze Europy, wyprzedzając Ikera Casillasa.
20. „Królewscy” zwyciężyli w Lidze Mistrzów po raz 150.