Wczorajszy mecz. Belgia – Tunezja 5:2

Belgowie też mają swojego Arkadiusza Milika. To Michy Batshuayi.

1. W pierwszej kolejce Belgia pokonała Panamę 3:0, zaś Tunezja uległa Anglii 1:2.
2. Już w 2. minucie tunezyjski bramkarz musiał bronić w sytuacji sam na sam z Romelu Lukaku. Chwilę później pierwszy celny strzał na bramkę oddał Thomas Meunier.
3. 1:0! W 6. minucie Eden Hazard wykorzystał jedenastkę po faulu Syama Ben Youssefa na zawodniku Chelsea.
4. 2:0! W 15. minucie Lukaku wykorzystał szybką kontrę „Czerwonych Diabłów”, którą poprzedził fatalny błąd Tunezyjczyków w środku pola. Świetną asystą popisał się Kevin De Bruyne.
5. 2:1! Ledwie minutę po golu Belgii Wahbi Khazri dośrodkował z rzutu wolnego, a zawodnik… belgijskiego Gentu, Dylan Bronn, skierował piłkę do siatki.
6. Minęło kolejnych 60 sekund, a w opałach po strzale Yannicka Carrasco był Farouk Ben Mustapha.
7. Mirosław Trzeciak w TVP z lubością wyliczał „błędy bramkowe” zawodników z Afryki. W ciągu pół godziny wyliczył cztery, z czego dwa skończyły się bramkami.
8. W drużynie „Orłów Kartaginy” ciężar gry w ataku wziął na siebie silny i szybki Khazri. Najpierw wypracował okazję Ferjaniemu Sassiemu (spudłował), potem sam huknął z daleka, lecz Thibaut Courtois nie dał się zaskoczyć.
9. Szybka kontra Belgów przed przerwą, ale Lukaku nie sięgnął piłki po zagraniu De Bruyne.

10. 3:1! Lukaku w doliczonym czasie pierwszej połowy dostał świetne podanie od Thomasa Meuniera i lekką podcinką skierował piłkę do siatki.
11. 4:1! W 52. minucie Toby Alderweireld zagrał do Hazarda, ten przyjął piłkę, minął bramkarza i kopnął do pustej bramki.
12. Tunezyjczycy próbowali coś zmienić, ale Anice Badri w środku pola karnego nie trafił w piłkę.
13. W 67. minucie Badri trafił w futbolówkę, ale na posterunku był Courtois.
14. Ależ mocna jest reprezentacja Belgii. Trener Roberto Martínez mógł sobie pozwolić na rezygnację z usług m.in. Radji Nainggolana, Kevina Mirallasa czy Christiana Benteke.
15. W 76. minucie Batshuayi minął już bramkarza, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Yassine Meriah.
16. Po strzale Carrasco bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie, a Batshuayi z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. „Gdyby było 1:1, to pewnie by go ukrzyżowali” – Jacek Jońca, komentator TVP.
17. Znów Batshuayi, tym razem po podaniu De Bruyne, mocno strzelił, ale Ben Mustapha jakimś cudem odbił piłkę.
18. 5:1! W 90. minucie dopiął swego Batshuayi, zamykając świetne podanie z prawej strony Youriego Tielemansa.
19. W doliczonym czasie gry z 16. metrów minimalnie chybił Batshuayi.
20. 5:2! Khazri z sześciu metrów trafił w róg bramki, po centrze Hamdiego Nagueza z prawej strony.

23 czerwca 2018, Otkrytije Ariena w Moskwie
Faza grupowa MŚ
2. kolejka
Grupa G
Belgia – Tunezja 5:2 (3:1)
Gole: Hazard 6., k., 52., Lukaku 16., 45+3., Batshuayi 90. – Bronn 18., Khazri 90+3.
Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata – Thomas Meunier, Axel Witsel, Yannick Carrasco – Kevin De Bruyne, Eden Hazard (68. Michy Batshuayi), Dries Mertens (86. Youri Tielemans) – Romelu Lukaku (59. Marouane Fellaini).
Tunezja: Farouk Ben Mustapha – Ali Maâloul, Syam Ben Youssef (41. Yohan Benalouane), Yassine Meriah, Dylan Bronn (24. Hamdi Nagguez) – Ellyes Skhiri, Ferjani Sissi (59. Naïm Sliti), Saif-Eddine Khaoui, Anice Badri – Wahbi Khazri.
Żółta kartka: Sassi.
Sędziował: Jair Marrufo (USA)
Widzów: 44 190

• Paweł Król

Belgia jest ogromnie mocna w ofensywie, co pokazuje końcowy wynik. Jeśli po wyjściu z grupy dołoży do tego pewniejszą postawę w defensywie, nie będzie na straconej pozycji – niezależnie z kim przyjdzie grać tej drużynie.

• Grzegorz Ziarkowski

Łatwość stwarzania sytuacji bramkowych mają porażającą. Jeśli de Bruyne byłby w pełni formy, byliby maszyną ciężką do zatrzymania.
      Z drugiej strony ta defensywa. Brak przyzwoitych bocznych obrońców zmusza Martineza do gry trojką stoperów. A ci najpewniejsi niestety nie są…

Jeśli zwiekszymy mundial do 40 zespołów takie wyniki będą padać duzo częściej. Zaproszą na mundial drużyny, które niczego nie wniosą.
    Już teraz widać że spora część graczy z najlepszych lig ledwo zipie…

• McSpider

Zrobiłbym dwustopniowe eliminacje w strefie europejskiej. Najpierw grają słabi między sobą, a potem małe grupy – dla najlepszych i średniaków.

Największym błędem będzie zwiększanie liczby drużyn, które zresztą już ma miejsce.
      Widzę to tak: Mistrzostwa Europy – 16 drużyn i najlepiej organizowane w jednym kraju, Mistrzostwa Świata – 32 zespoły.

• McSpider

16 i 32 to maksimum. Więcej ekip to szaleństwo.

Dokładnie.

Powinno być to święto piłki nożnej, na które człowiek czeka zniecierpliwiony i cały w emocjach. A co za dużo to, jak wiadomo, niezdrowo.

Najlepiej byłoby 16 i 24. W starej formule. Przy takiej ilości rozmaitych rozgrywek na świecie, w MŚ graliby naprawdę sami najlepsi.

• McSpider

W wariancie 24-zespołowym podobało mi się to, że w fazie grupowej były niesamowite emocje.

• Marcin Wandzel

Nie wiem, kto wylosował tę całą Tunezję na mundial, ale jej obrona to jakaś tragedia. Lubię Belgów (nie gra Dembélé, więc trochę mniej), ale nie chciało mi się na to patrzeć.

• Piciarm

witam
    mecz oglądałem … silniejsza jest Belgia jak 4 lata temu , mają spory potencjał mam nadzieje że zajdą dalej niż ostatnio…