Wczorajszy mecz. Belgia – Tunezja 5:2

Belgowie też mają swojego Arkadiusza Milika. To Michy Batshuayi.

1. W pierwszej kolejce Belgia pokonała Panamę 3:0, zaś Tunezja uległa Anglii 1:2.
2. Już w 2. minucie tunezyjski bramkarz musiał bronić w sytuacji sam na sam z Romelu Lukaku. Chwilę później pierwszy celny strzał na bramkę oddał Thomas Meunier.
3. 1:0! W 6. minucie Eden Hazard wykorzystał jedenastkę po faulu Syama Ben Youssefa na zawodniku Chelsea.
4. 2:0! W 15. minucie Lukaku wykorzystał szybką kontrę „Czerwonych Diabłów”, którą poprzedził fatalny błąd Tunezyjczyków w środku pola. Świetną asystą popisał się Kevin De Bruyne.
5. 2:1! Ledwie minutę po golu Belgii Wahbi Khazri dośrodkował z rzutu wolnego, a zawodnik… belgijskiego Gentu, Dylan Bronn, skierował piłkę do siatki.
6. Minęło kolejnych 60 sekund, a w opałach po strzale Yannicka Carrasco był Farouk Ben Mustapha.
7. Mirosław Trzeciak w TVP z lubością wyliczał „błędy bramkowe” zawodników z Afryki. W ciągu pół godziny wyliczył cztery, z czego dwa skończyły się bramkami.
8. W drużynie „Orłów Kartaginy” ciężar gry w ataku wziął na siebie silny i szybki Khazri. Najpierw wypracował okazję Ferjaniemu Sassiemu (spudłował), potem sam huknął z daleka, lecz Thibaut Courtois nie dał się zaskoczyć.
9. Szybka kontra Belgów przed przerwą, ale Lukaku nie sięgnął piłki po zagraniu De Bruyne.

10. 3:1! Lukaku w doliczonym czasie pierwszej połowy dostał świetne podanie od Thomasa Meuniera i lekką podcinką skierował piłkę do siatki.
11. 4:1! W 52. minucie Toby Alderweireld zagrał do Hazarda, ten przyjął piłkę, minął bramkarza i kopnął do pustej bramki.
12. Tunezyjczycy próbowali coś zmienić, ale Anice Badri w środku pola karnego nie trafił w piłkę.
13. W 67. minucie Badri trafił w futbolówkę, ale na posterunku był Courtois.
14. Ależ mocna jest reprezentacja Belgii. Trener Roberto Martínez mógł sobie pozwolić na rezygnację z usług m.in. Radji Nainggolana, Kevina Mirallasa czy Christiana Benteke.
15. W 76. minucie Batshuayi minął już bramkarza, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Yassine Meriah.
16. Po strzale Carrasco bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie, a Batshuayi z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. „Gdyby było 1:1, to pewnie by go ukrzyżowali” – Jacek Jońca, komentator TVP.
17. Znów Batshuayi, tym razem po podaniu De Bruyne, mocno strzelił, ale Ben Mustapha jakimś cudem odbił piłkę.
18. 5:1! W 90. minucie dopiął swego Batshuayi, zamykając świetne podanie z prawej strony Youriego Tielemansa.
19. W doliczonym czasie gry z 16. metrów minimalnie chybił Batshuayi.
20. 5:2! Khazri z sześciu metrów trafił w róg bramki, po centrze Hamdiego Nagueza z prawej strony.

23 czerwca 2018, Otkrytije Ariena w Moskwie
Faza grupowa MŚ
2. kolejka
Grupa G
Belgia – Tunezja 5:2 (3:1)
Gole: Hazard 6., k., 52., Lukaku 16., 45+3., Batshuayi 90. – Bronn 18., Khazri 90+3.
Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dedryck Boyata – Thomas Meunier, Axel Witsel, Yannick Carrasco – Kevin De Bruyne, Eden Hazard (68. Michy Batshuayi), Dries Mertens (86. Youri Tielemans) – Romelu Lukaku (59. Marouane Fellaini).
Tunezja: Farouk Ben Mustapha – Ali Maâloul, Syam Ben Youssef (41. Yohan Benalouane), Yassine Meriah, Dylan Bronn (24. Hamdi Nagguez) – Ellyes Skhiri, Ferjani Sissi (59. Naïm Sliti), Saif-Eddine Khaoui, Anice Badri – Wahbi Khazri.
Żółta kartka: Sassi.
Sędziował: Jair Marrufo (USA)
Widzów: 44 190