Wczorajszy mecz. Belgia – Włochy 1:2

Italia w półfinale, Belgowie jadą do domu.

1. Już w 1. minucie w polu karnym Włochów znalazł się Romelu Lukaku, ale zdołał go uprzedzić Gianluigi Donnarumma.

2. W 13. minucie Leonardo Bonucci skierował piłkę do belgijskiej bramki. Analiza VAR wykazała, że stoper Juventusu był na spalonym.

3. Osiem minut później Donnarumma znakomicie zbił piłkę na róg po mocnym uderzeniu Kevina De Bruyne. Bramkarz AC Milan wykazał się także refleksem po chytrym uderzeniu Lukaku.

4. Włosi odpowiedzieli rykoszetem po uderzeniu Federico Chiesy. Na posterunku był Thibaut Courtois.

5. 0:1! W 31. minucie w pole karne Belgów zagrał Marco Verratti, zaś Nicolò Barella ograł dwóch obrońców i pokonał Courtois. Tym razem o spalonym nie mogło być mowy.

6. Belgowie bili głową we włoski mur, byli zaskakująco bezradni.

7. 0:2! W 44. minucie z 20. metrów kapitalnie przy słupku przymierzył Lorenzo Insigne. Wcześniej rozpędzony napastnik Napoli ośmieszył biernego Youriego Tielemansa.

8. 1:2! Jeszcze przed przerwą Lukaku wykorzystał karnego podyktowanego za faul Giovanniego Di Lorenzo na Jérémym Doku.

9. Dopiero po kwadransie mieliśmy jakiś konkret – szybka akcja Doku zakończyła się podaniem De Bruyne do Lukaku. Snajper Interu z bliska trafił w udo wracającego do bramki Leonardo Spinazzoli.

10. Podrażnieni Włosi odpowiedzieli akcją Chiesy (czujnie podbił piłkę Courtois), a potem niecelnym strzałem Spinazzoli.

11. Po akcji rezerwowych: Driesa Mertensa i Nacera Chadliego, Lukaku przed bramką nie sięgnął piłki głową, zaś Thorgan Hazard zamiast do bramki piętą uderzył w… stronę środka boiska.

12. W 84. minucie slalom między Włochami urządził sobie Doku. Zabrakło mu precyzji, by trafić w bramkę.

13. W doliczonym czasie gry gracze Italii częściej kładli się na murawie niż grali w piłkę. Ale wygrali i awansowali do półfinału. Najlepsze pokolenie w historii belgijskiego futbolu (na razie) bez medalu w mistrzostwach Europy.

14. Był to 32. kolejny mecz Włochów bez porażki.