Wczorajszy mecz. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Pogoń Szczecin 1:3

Wicelider ze Szczecina wygrał dziesiąty mecz w rundzie jesiennej.

1. Gospodarze zdobyli ledwie dziewięć punktów w ośmiu ostatnich meczach. Pogoń zanotowała serię dziesięciu spotkań bez porażki, a wśród rywali podopiecznych Kosty Runjaicia byli m.in. Legia, Raków, Śląsk i Lechia.

2. Słoweński napastnik (pomocnik?) Portowców Luka Zahovič strzela bramki najczęściej w PKO Ekstraklasie. Średnio trafia do siatki co 109 minut.

3. Komplementy płyną także pod adresem bośniackiego napastnika Termaliki, Murisa Mešanovicia. 31-latek zdobył dla ekipy Mariusza Lewandowskiego cztery gole w lidze. Dwa dołożył w Pucharze Polski.

4. W 7. minucie po podaniu Kamila Grosickiego z lewej strony z dziewięciu metrów ze środka pola karnego strzelał Jean Carlos. Jakim cudem Brazylijczyk trafił w Tomasza Loskę, wie tylko on sam.

5. 120 sekund później po kolejnej akcji „Grosika” piłkę do środka zgrał Jakub Bartkowski, Sebastian Kowalczyk (na zdjęciu głównym) położył obrońcę, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia. Chwilę później wzdłuż bramki zagrał Kacper Kozłowski, zamykał akcję Kowalczyk, lecz piłkę znów świetnie odbił Loska.

6. 0:1! Po rozegraniu kornera Jean Carlos na lewej stronie wymienił piłkę z Grosickim, a profesor „Grosik” precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku umieścił piłkę w siatce.

7. W 20. minucie z pola karnego gości przestrzelił Bartłomiej Kukułowicz. Niecałą minutę później Chorwat Dante Stipica musiał interweniować po mocnym i celnym strzale z daleka w wykonaniu Michała Grzybka.

8. 0:2! Szybka akcja Kozłowskiego prawą stroną przyniosła zagranie w pole karne. Wbiegł tam obrońca Jakub Bartkowski i z ostrego kąta mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie Portowców.

9. 1:2! Sędziowie długo analizowali starcie Kozłowskiego z Serbem Nemanją Tekijaškim, w końcu zadecydowali o „jedenastce” dla miejscowych. Wykorzystał ją kapitan Piotr Wlazło.

10. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mocnym strzałem popisał się Grzybek. Stipica podbił piłkę, lecz szybko ją chwycił w dłonie, nie dając okazji na dobitkę Kacprowi Śpiewakowi.

11. Pierwszą groźną akcję po przerwie przeprowadzili szczecinianie. Od zagrania piętą zaczął Zahovič, Kowalczyk podciągnął kilkanaście metrów i wyłożył do Jeana Carlosa. Brazylijczyk znów nie pokonał Loski.

12. 1:3! Kowalczyk wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Wiktora Biedrzyckiego po próbie centry w pole karne w wykonaniu Grosickiego.

13. Po wrzutce z rzutu rożnego Słowaka Romana Gergela piłka trafiła w słupek bramki gości. Minutę później mocny strzał Czecha Michala Hubínka poszybował tuż obok bramki Pogoni.

14. W 71. minucie po świetnym, miękkim podaniu Grosickiego Michał Kucharczyk trafił w słupek. Za chwilę znów Grosicki kapitalnie obsłużył kolegę z drużyny, tym razem Kowalczyka. Pomocnik Pogoni nie miał swojego dnia – kopnął nad Loską, ale piłkę z bramki wybił obrońca Termaliki.

15. Po akcji Kucharczyka z Kowalczykiem z bliska przestrzelił rezerwowy Kamil Drygas. Wicelider dyktował warunki gry.

16. Gospodarze się nie poddawali – w 86. minucie Stipica musiał się porządnie napocić, by zbić nad poprzeczkę bombę Sebastiana Boneckiego. Po kornerze Pogoń nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego, wreszcie dopadł do niej Biedrzycki, ale jego mocny strzał padł łupem chorwackiego golkipera.

17. „Ciekawą” zmianę dał Drygas: najpierw spartolił dobrą akcję, w kolejnej zamiast w piłkę potężnym kopnięciem powalił na murawę Marcina Grabowskiego, wreszcie z połowy boiska wycofał kozłującą piłkę do bramkarza. Mina Stipicy była bezcenna.