Wczorajszy mecz. Chelsea FC – Liverpool FC 2:2

Szlagier na Stamford Bridge na remis. Pierwsza połowa ze wskazaniem na gości, w drugiej lepsi byli gospodarze.

1. Grały ekipy, które w tabeli usadowiły się za plecami Manchesteru City, lidera Premier League. W zespole gości brakło chorego na COVID-19 trenera Jürgena Kloppa.

2. Minęło ledwie kilka sekund, a Senegalczyk Sadio Mané zdzielił łokciem w okolice oka Hiszpanem Césara Azpilicuetę. Napastnik gości dostał żółtą kartkę.

3. W 6. minucie Senegalczyk Édouard Mendy świetnie obronił w sytuacji sam na sam z Egipcjaninem Mohamedem Salahem, w rewanżu napastnik z USA Christian Pulisic przegrał pojedynek z Irlandczykiem Caoimhinem Kelleherem.

4. 0:1! Fatalne zagranie Jordana Hendersona wykorzystał Mané, minął Mendy’ego i skierował piłkę do siatki.

5. Po świetnej akcji Masona Mounta z bliska fatalnie przestrzelił Hiszpan Marcos Alonso.

6. 0:2! Po zagraniu Trenta Alexandra-Arnolda Salah balansem ciała zgubił Alonso i z bardzo ostrego kąta zmieścił piłkę między ręką Mendy’ego a słupkiem.

7. 1:2! A jednak „The Blues” byli na boisku. W 42. minucie po rzucie wolnym piłkę piąstkował Kelleher. Dopadł do niej chorwacki pomocnik Mateo Kovačić i popisał się przepięknym wolejem z 20 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

8. 2:2! Pulisic pokazał, że Amerykanin też potrafi. Po zagraniu francuskiego mistrza świata, N’Golo Kante, wpadł w pole karne i uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

9. Jeszcze przed przerwą po akcji Niemca Kaia Havertza minimalnie chybił Mount.

10. Pięć minut po przerwie w pole karne wpadł Havertz. Celował w dalszy róg, ale nie trafił w bramkę.

11. W odpowiedzi znakomitym, technicznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Salah. Mendy fantastycznie wyciągnął piłkę lecącą w okienko i „The Reds” musieli zadowolić się tylko kornerem.

12. W 58. minucie Mendy znów stanął na wysokości zadania po uderzeniu Mané.

13. Kelleher pokazał, że też nie wypadł sroce spod ogona. Popisał się kapitalnym refleksem po strzale Pulisica z bliska i wybronił ten strzał.

14. Pulisic wyraźnie miał ochotę na kolejnego gola, jednak jego próba sprzed pola karnego była mocno niecelna.

15. Szalone tempo z pierwszej połowy spadło pod koniec meczu. Zaroiło się od złośliwych fauli. Szkoda.

16. Rzut wolny na raty wykonywał Kovačić, ale na posterunku był irlandzki bramkarz „The Reds”. Po kolejnym wolnym w wykonaniu Alonso Kelleher złapał piłkę niczym śniętą muchę.

17. Gospodarze przycisnęli w końcówce. Główka niemieckiego obrońcy Antonio Rüdigera chybiła celu.

18. Chelsea od sześciu sezonów nie wygrała pierwszego meczu w roku kalendarzowym.