Wczorajszy mecz. Chile – Niemcy 0:1

Mistrzowie świata w mocno odmłodzonym składzie sięgnęli po Puchar Konfederacji.

1. W meczu o 3. miejsce wydawało się, że Meksyk pokona Portugalię. W 54. minucie do własnej bramki trafił Neto, ale w doliczonym czasie gry kopnięciem a la Bruce Lee wyrównał Pepe, co oznaczało dogrywkę. W 104. minucie decydującego gola strzelił Adrien Silva i to Portugalia zajęła 3. lokatę. Oba zespoły kończyły w dziesiątkę – za czerwone kartki z murawy przed czasem zeszli Nelson Semedo i Raul Jimenez.
2. Po raz trzeci w finale Pucharu Konfederacji mieliśmy powtórkę z meczu grupowego. Wcześniej grali Brazylijczycy z Australią i znów Brazylijczycy z USA.
3. Po czterech minutach gry mistrzowie świata byli w dużych opałach, ale Antonio Ruediger wygarnął piłkę spod nóg szarżującemu Charlesowi Aranguizowi, a strzał Arturo Vidala trafił w Marca-Andre ter Stegena.
4. Golkiper Barcelony świetnie poradził sobie z mocnym strzałem Eduardo Vargasa.
5. Chilijczycy naciskali. W 19. minucie ter Stegen odbił piłkę po strzale Vidala, a dobijający uderzenie Alexis Sanchez uderzył tak, że piłka nie doleciała do bramki.
6. 1:0! Fatalny błąd Marcelo Diaza, któremu odebrał piłkę Timo Werner i wystawił ją przed pustą bramkę do Larsa Stindla, a gracz Borussii Moenchengladbach dopełnił formalności.
7. W 25. minucie do przodu ruszył Mauricio Isla, który zagrał na siódmy metr do Aranguiza, jednak ten nieczysto trafił w piłkę i skończyło się na strachu.
8. Dziesięć minut później po podaniu Sebastiana Rudego, Leon Goretzka chybił metr obok dalszego słupka bramki Claudio Bravo.
9. Strzelał też Julian Draxler, ale minimalnie obok słupka.
10. Tuż przed przerwą Bravo w sobie tylko znany sposób obronił uderzenie Goretzki z ostrego kąta.
11. Po zmianie stron pierwszą konkretną akcję przeprowadzili nasi zachodni sąsiedzi – w 55. minucie Draxler po indywidualnej akcji strzelił obok bramki.
12. Potem zakotłowało się pod bramką Bravo, a bliski podwyższenia wyniku był Shkodran Mustafi.
13. Sędzia dzięki pomocy systemu VAR pokazał żółtą kartkę Goznalo Jarze, który uderzył łokciem w twarz Wernera.
14. W 74. minucie ter Stegen pewnie złapał strzał Vargasa. Chwilę później Vidal huknął z bliska nad poprzeczką.
15. W 84. minucie Edson Puch w sobie tylko znany sposób uprzedził ter Stegena i wycofał piłkę na szósty metr do Anyelo Sagala. Napastnik Huachipato kopnął wysoko nad bramką.
16. W piątej minucie doliczonego czasu gry z wolnego uderzał Sanchez, ale ter Stegen zdołał sparować piłkę.
17. „Gloria victis”, czyli „chwała pokonanym” – rzucił w pomeczowym studiu Jan Tomaszewski. Nic dodać, nic ująć.