Wczorajszy mecz. Chorwacja – Dania 1:1, karne: 3:2

„Hrvatska” gra dalej. Szacunek za walkę dla ekipy Ågego Hareide…

1. 0:1! Ledwie 57 sekund bez straty gola pozostawali „Vatreni”. W zamieszaniu pod bramką Danijela Subašicia najwięcej sprytu wykazał Mathias Jørgensen i skierował piłkę do siatki.
2. 1:1! W 4. minucie duńscy defensorzy zafundowali sobie bilard w polu karnym z czego skwapliwie skorzystał Mario Mandžukić.
3. „Vatreni” chcieli iść za ciosem, lecz strzał Ivana Perišicia z rzutu wolnego był nieskuteczny, zaś podanie Ante Rebicia do Mandžukicia przechwycił Kasper Schmeichel.
4. Martin Braithwaite doszedł do zagrania Christiana Eriksena, lecz jego strzał wślizgiem odbił chorwacki bramkarz.
5. W 30. minucie Schmeichel dwa razy stanął na wysokości zadania, broniąc strzały Ivana Rakiticia i Rebicia. Po tym drugim uderzeniu z dobitką pospieszył Perišić, lecz huknął nad bramką.
6. Dziesięć minut później po zagraniu Luki Modricia tuż obok bramki chybił aktywny Perišić.
7. Po technicznym strzale Eriksena piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką.
8. Szansę na „gola do szatni” miał Rakitić, lecz jego uderzenie złapał Schmeichel.
9. Po zmianie stron Duńczycy byli na murawie bardziej konkretni. I jako pierwsi wypracowali bramkową okazję, ale Bratihwaite przestrzelił z bliska.

10. W 72. minucie z pola karnego strzelił rezerwowy Nicolai Jørgensen, lecz trafił w Subašicia.
11. Sześć minut później Rebić próbował zaskoczyć Schmeichela, ale bramkarz Leicester był na posterunku.
12. Próbowali jedni i drudzy – po strzale Josipa Pivaricia piłka przeleciała nad poprzeczką, zaś Lasse Schøne kopnął obok słupka.
13. W doliczonym czasie gry Rakitić sprzed pola karnego uderzył obok bramki. W rewanżu zaskakujący strzał Braithwaite’a w niewielkiej odległości minął słupek.
14. W dogrywce więcej z gry mieli Duńczycy. Pierwszy dość groźny strzał oddał w 99. minucie Schøne, uderzając sprzed pola karnego.
15. Czwarty duński rezerwowy, czyli Pione Sisto, mierzył przy dalszym słupku, ale chybił.
16. W 116. minucie Schmeichel obronił karnego wykonywanego przez Modricia.
17. Pod koniec dogrywki rozochocił się Modrić. Ale kolejny jego strzał złapał Schmeichel.
18. Karne: trzy obronił Subašić (Eriksen, Schøne, N. Jørgensen), dwa Schmeichel (Badelj, Pivarić). Decydującą „jedenastkę” wykorzystał Rakitić.