Wczorajszy mecz. Hiszpania (U21) – Polska (U21) 5:0

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego brutalnie wybiła nam z głowy marzenia o igrzyskach olimpijskich w Tokio…

1. W porównaniu do zwycięskiego boju z Włochami w naszej jedenastce zabrakło Pawła Bochniewicza, Filipa Jagiełły i Dawida Kownackiego. Zastąpili ich Robert Gumny, Konrad Michalak oraz Adam Buksa.
2. Pierwszy kwadrans najlepiej podsumował ekspert TVP, Marcin Żewłakow: „Daliśmy się zagonić we własne pole karne”.
3. W tej desperackiej defensywie wybronił nas Kamil Grabara (kapitalna interwencja po strzale Daniela Olmo) i spojenie słupka z poprzeczką (po uderzeniu Fabiana Ruiza z 18. metrów). My odpowiedzieliśmy anemicznym strzałem Patryka Dziczka w 10. minucie.
4. 1:0! Hiszpanie rozprowadzili naszą defensywę, z lewej strony płasko zagrał Aaron Martin, zaś Pablo Fornals z 6. metrów znalazł lukę między Krystianem Bielkiem, a Grabarą.
5. „Na razie nie mamy żadnych argumentów, by przeciwstawić się Hiszpanii” – Dariusz Szpakowski w 25. minucie. Od siebie dodam, że wyglądało to naprawdę źle.
6. Mieliśmy szczęście, bo Ruiz znów przymierzył w poprzeczkę.
7. 2:0! W 35. minucie z ostrego kąta trafił Mikael Oyarzabal. Napastnikowi Realu Sociedad okazję wypracował Dani Ceballos, najlepszy zawodnik poprzednich mistrzostw Europy, rozgrywanych w Polsce.
8. 3:0! W 39. minucie Fabian Ruiz idealnie przymierzył sprzed pola karnego. Wyciągnięty niczym struna Grabara nie mógł nic poradzić i piłka wpadła przy słupku do siatki.
9. Tuż po przerwie Grabara świetnie spisał się broniąc strzały Ceballosa i poprawkę Marca Rocy.
10. Potem w dobrych okazjach najpierw spudłował, a potem skiksował Fornals.
11. Nadal właściwie nie istnieliśmy na boisku. Olmo założył siatkę Kamilowi Pestce i mocno strzelił, na szczęście Grabara wybił piłkę na róg.
12. 4:0! Ceballos kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Grabara tylko śledził tor lotu piłki. Wcześniej nasz bramkarz świetnie wybił piłkę po strzale Ruiza.
13. W 80. minucie w polu karnym Hiszpanów znalazł się Bielik, lecz dobrym refleksem popisał się Antonio Sivera i zapobiegł utracie gola.
14. 5:0! Borja Mayoral wykorzystał podanie z prawej strony, obrócił się i trafił przy słupku.
15. Mimo wysokiej porażki, grę „biało-czerwonych” w młodzieżowym Euro trzeba ocenić na plus. Wszyscy spodziewali się trzech porażek w takim stylu, jak z Hiszpanią. A nasi utarli nosa faworyzowanym Belgom i Włochom.
16. Z uwagą będziemy śledzić jak rozwiną się kariery reprezentantów Polski. Ilu z nich zaznaczy swoją obecność w dorosłej kadrze?!