Wczorajszy mecz. Lech Poznań – Warta Poznań 2:0

Antonio Milić i Mikael Ishak trafili do bramki Adriana Lisa.

1. W poprzednim sezonie role się odwróciły – Warta zajęła 5. miejsce w lidze, zaś Lech był dopiero 11. Tej jesieni wszystko wróciło do normy: „Kolejorz” (w lekkim kryzysie) jest liderem, zaś Warta zajmowała dopiero 16. pozycję.

2. Nie tak dawno w klubie z Dolnej Wildy zmieniono trenera: Piotra Tworka zastąpił Dawid Szulczek.

3. Czasami w derbach Poznania dochodziło do sensacji, co pokazuje film poniżej.

To była ostatnia porażka Lecha w starciu z Wartą. Bilans dotychczasowych 27 spotkań: 16 wygranych Lecha – 6 remisów – 5 triumfów Warty. Gole: 53-20 dla „Kolejorza”.

4. W 7. minucie po akcji skrzydłowego z Wybrzeża Kości Słoniowej Adriela Ba Louy piłkę sprzed bramki wybił stoper gości, reprezentant Finlandii Robert Ivanov.

5. Osiem minut później piłkarze Warty zmarnowali dwie kapitalne sytuacje – po akcji Szymona Czyża z Janem Grzesikiem i podaniu Jakuba Kiełba przed kapitalną okazją stanęli kolejno: Francuz Jayson Papeau (obronił Filip Bednarek) i dobijający jego strzał Słowak Adam Zreľák (uderzył jeszcze gorzej i golkiper gospdarzy złapał piłkę).

6. Oba zespoły strzelały: celnie Bartosz Salamon (Lech), niecelnie Mateusz Kupczak (Warta).

7. Lechici nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy Warty. Podopieczni Macieja Skorży wyraźnie się męczyli na boisku.

8. Tuż po wznowieniu gry błąd popełniła defensywa gospodarzy – goście przejęli piłkę, na szczęście uderzenie Czyża z pola karnego pewnie złapał Bednarek.

9. 1:0! Lechici próbowali już chwilę wcześniej, ale nad bramką strzelił Szwed Jesper Karlström. Wreszcie w 53. minucie po centrze Portugalczyka Joela Pereiry kompletnie nieatakowany chorwacki stoper Antonio Milić dołożył nogę i zaskoczył Adriana Lisa.

10. Po zdobyciu gola lider mocno przycisnął i w polu karnym Warty kilkukrotnie było gorąco. Na szczęście dla gości w piłkę nieczysto trafił Ba Loua, a głową nie trafił w nią Szwed Mikael Ishak i Lis zdołał wybić piłkę.

11. 2:0! Ishak kapitalnie wyszedł w powietrze i głową uderzył nie do obrony po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gruzina Niki Kwekweskiriego.

12. Chwilę później po akcji Ba Louy z linii szesnastu metrów minimalnie niecelnie uderzył Portugalczyk João Amaral. W kolejnej akcji z rzutu wolnego tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką strzelił Szkot Barry Douglas.

13. Po „klepce” z Ishakiem w sytuacji sam na sam w bramkarza trafił rezerwowy Michał Skóraś. Warta słabła z minuty na minutę, czego efektem był niecelny strzał Hiszpana Daniego Ramíreza, który z łatwością wypracował sobie pozycję do uderzenia.

14. W końcówce podopieczni Szulczka złapali drugi oddech i mecz zrobił się otwarty. W 85. minucie tuż nad poprzeczką piłkę przeniósł Papeau.

15. Lech odpowiedział akcją Skórasia z Ramírezem, po której Hiszpan trafił w nogę Lisa. Jeszcze lepszą okazję miał Filip Marchwiński, który po podaniu Artura Sobiecha obił poprzeczkę, a piłka po odbiciu się od niej… spadła jeszcze raz na nią i wyszła w pole…

16. W doliczonym czasie gry Mateusz Czyżycki ładnie strzelił pod poprzeczkę, ale piłkę świetnie nad bramkę przeniósł Bednarek.