Wczorajszy mecz. Legia Warszawa – Cork City 3:0

Mundial mundialem, ale dla nas już zaczyna się prawdziwy futbol…

1. Ledwie dwa dni temu zakończyły się mistrzostwa świata, a mistrz Polski już toczy boje o Ligę Mistrzów.
2. W pierwszym meczu w Irlandii, legioniści wygrali 1:0 po efektownej bramce Michała Kucharczyka.
3. Jakby ktoś nie ogarniał, to w Lidze Europy grały już Górnik Zabrze (wygrał 1:0 z mołdawską Zarią Balti) i Lech Poznań (2:0 z ormiańskim Gandzasarem Kapan). W sobotę Legia przegrała 2:3 z Arką Gdynia mecz o Superpuchar Polski.
4. Legia na początku wypracowała dwie okazje, ale Jose Kante (po wrzutce Krzysztofa Mączyńskiego), a potem Kucharczyk (strzał „na raty”) nieznacznie pudłowali.
5. W 16. minucie celnym strzałem popisał się Miroslav Radović, lecz piłkę złapał irlandzki bramkarz.
6. Goście próbowali zagrażać Arkadiuszowi Malarzowi po stałych fragmentach gry. Na nasze szczęście pudłowali.
7. 1:0! Po centrze Mateusza Wieteski, Cafu uprzedził bramkarza gości i zagrał przed pustą bramkę do Kante. Gwinejczyk dopełnił formalności.
8. Goście mogli odpowiedzieć przepiękną bramką. Po strzale Jimmiego Kaohane piłka przeszła minimalnie nad okienkiem bramki Legii.
9. Pierwszą akcję po przerwie wypracował Węgier Dominik Nagy, ale przesadził z siłą przy podaniu do Kante.
10. W 52. minucie po kornerze głową strzelił Wieteska, lecz Peter Cherrie sparował piłkę na róg. Chwilę potem Kante przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
11. Ekspert TVP, Robert Podoliński: „Chciałbym widzieć różnicę między mistrzem Polski, a mistrzem Irlandii”. My także…
12. W 68. minucie obrońcy Legii zostawili Grahama Cumminsa, który samotnie wyszedł do dośrodkowania z prawej strony. Nie trafił jednak w bramkę.
13. 2:0! W 73. minucie Radović wykorzystał rzut karny po faulu Conora McCormacka na nim samym.
14. Marko Vesović w idealnej okazji trafił w skracającego kąt Cherriego.
15. W 86. minucie Radović nie doszedł do podania wzdłuż bramki od Carlitosa.
16. 3:0! Po podaniu Radovicia, Carlitos zabawił się z obrońcą i skierował piłkę do siatki. Był to gol 1299 polskich drużyn w europejskich pucharach.