Wczorajszy mecz. Legia Warszawa – Raków Częstochowa 1:1, karne: 3:4

Marek Papszun przechytrzył Czesława Michniewicza. Superpuchar Polski jedzie pod Jasną Górę!

1. Legia nie zdobyła Superpucharu Polski od 2007 roku. Nie wygrała siedmiu kolejnych meczów o to trofeum. Dla Rakowa było to pierwsze takie starcie.

2. Pierwsze minuty były wyrównane, bez konkretów pod bramkami Cezarego Miszty i Bośniaka Vladana Kovačevicia.

3. 0:1! Pierwszy korner dla Rakowa przyniósł centrę Marcina Cebuli, zgranie piłki głową Andrzeja Niewulisa i szczęśliwą główkę Chorwata Frana Tudora. Futbolówka wpadła przy dalszym słupku do bramki Miszty.

4. Raków w natarciu. Uderzenie Słoweńca Davida Tijanicia minęło bramkę, zaś próba lobu Cebuli była zbyt słaba, więc Miszta złapał piłkę.

5. W 20. minucie w polu karnym świetnie rywala zwiódł Tijanić, lecz jego strzał zdołał odbić bramkarz Legii. Skończyło się na rzucie rożnym.

6. Po kapitalnym podaniu za linię obrony Greka Giánnisa Papanikoláou w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie opanował piłki Sebastian Musiolik. W odpowiedzi sprzed pola karnego na bramkę Rakowa uderzał Albańczyk Ernest Muçi.

7. W 37. minucie celny strzał głową na bramkę częstochowian oddał aktualny król strzelców ekstraklasy, Czech Tomáš Pekhart.

8. Już w doliczonym czasie gry znów Pekhart próbował wyrównać, jednak tym razem jego główka chybiła celu.

9. Po zmianie stron do ataku rzuciła się Legia. Po podaniu Francuza z Mauritiusa, Lindsay’a Rose’a, w poprzeczkę przyłożył Portugalczyk Rafael Lopes.

10. Grę warszawian w ataku starał się ożywić rezerwowy Kacper Skibicki. Młodzian bez kompleksów wszedł na boisko – pierwszy wolej minął bramkę, potem strzał „spod kolana” nie sprawił kłopotów Bośniakowi w bramce Rakowa.

11. W 73. minucie mocna centra z rzutu wolnego Hiszpana Iviego Lópeza przeszła tuż przed bramką Legii. Piłki nie sięgnęli ani Niewulis, ani Zoran Arsenić.

12. Chwilę później po zagraniu Pekharta w pole karne Rakowa wpadł Serb Filip Mladenović, ale nieczysto trafił w piłkę w doskonałej sytuacji i skończyło się na strachu.

13. Musiolik odebrał futbolówkę Mateuszowi Wietesce, zatrzymał ją przed końcową linią i dograł w pole karne do Lópeza. Hiszpan pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Rakowa. Po analizie VAR sędzia zadecydował, że gol nie zostanie uznany – Musiolik faulował Wieteskę (złapał go za koszulkę).

14. W końcówce legioniści atakowali naprawdę zaciekle – Raków skutecznie i szczęśliwie się bronił.

15. Sędzia doliczył do 90 minut aż 10 dodatkowych.

16. 1:1! Po centrze Chorwata Josipa Juranovicia minął się z piłką Kovačević, a Mahir Emreli głową skierował piłkę do siatki.

17. W 99. minucie Arsenić strzelał z 17 metrów. Po rykoszecie wywalczył tylko rzut rożny.

18. Były karne – najpierw strzelili Czesi: Pekhart i Tomáš Petrášek, strzelił López, nie strzelili Kapustka (obronił Kovačević), Emreli (słupek) i Arsenić (obronił Miszta). Potem trafili Juranović, Arak, Mladenović i Rundić. Raków Częstochowa z Superpucharem Polski!