Wczorajszy mecz. Macedonia Północna – Holandia 0:3

Smutne pożegnanie Gorana Pandewa z macedońską reprezentacją…

1. Holendrzy po dwóch meczach mieli komplet punktów – ograli Ukrainę 3:2 oraz Austrię 2:0. Drużyna Igora Angełowskiego uległa 1:3 Austrii oraz 1:2 Ukrainie.

2. Na początku zaskakująco uderzył Ryan Gravenberch. Utalentowany gracz Ajaxu strzelił niewiele nad poprzeczką.

3. Potem – o dziwo – groźniejsi byli Macedończycy. Najpierw piłkę spod nóg Gorana Pandewa wybił obrońca Oranje. W 10. minucie do siatki trafił były gracz Legii, Iwan Triczkowski, lecz był na minimalnym spalonym.

4. W 22. minucie sprzed pola karnego mocno strzelił Aleksandar Trajkowski. Wyciągnięty jak struna Maarten Stekelenburg, nie sięgnął piłki, ale Holendrów uratował słupek.

5. 0:1! 120 sekund później po akcji Donyella Malena do siatki trafił Memphis Depay. To 28. gol gracza Lyonu dla reprezentacji Holandii.

6. Do przerwy Holandia mogła dwukrotnie podwyższyć prowadzenie, ale na drodze Denzela Dumfriesa i Depaya stanął świetnie interweniujący Stołe Dimitriewski.

7. Oranje rozpoczęli drugą połowę z wysokiego C. Po główce Matthijsa de Ligta piłkę z linii bramkowej wybijał Trickowski.

8. 0:2! Holendrzy odzyskali piłkę na połowie rywala. Świetne prostopadłe podanie w pole karne dostał Depay, wyłożył piłkę Georginio Wijnaldumowi, a pomocnik Liverpoolu z bliska wpakował piłkę do siatki.

9. To dziesiąty mecz z rzędu, w którym Holandia strzela co najmniej dwa gole.

10. Wijnaldum zdobył swoją 24. bramkę w reprezentacji. Zrównał się tym samym liczbą goli z Dirkiem Kuytem i… Marco van Bastenem.

11. 0:3! Dimitriewski poradził sobie ze strzałem Malena z pola karnego, lecz wobec dobitki Wijnalduma był bezradny.

12. Wijnaldum miał ochotę na klasyczny hat-trick. Tuż po bramce na 0:3 niewiele chybił nad poprzeczką.

13. W 67. minucie Wout Weghorst wpadł w pole karne i po jego uderzeniu Macedończyków uratowała poprzeczka.

14. Drugi nieuznany gol dla Macedonii. Tym razem na ofsajdzie był Darko Czurlinow.

15. Ostatni mecz w reprezentacji zaliczył Pandew. Napastnik Genoi w barwach narodowych rozegrał 122 mecze, strzelił w nich 38 goli.