Wczorajszy mecz. Niemcy – Holandia 2:2

Być może dwa gole podopiecznych Ronalda Koemana uratowały nam szansę na dobry koszyk przed losowaniem eliminacji Euro 2020…

1. Grupa 1. w Dywizji A Ligi Narodów to prawdziwy zestaw śmierci. Mamy tu dwóch ostatnich mistrzów świata (Niemcy, Francja) oraz odradzającą się Holandię. Do wygrania grupy „Oranje” potrzebowali w Gelsenkirchen remisu.
2. Podopieczni Joachima Loewa w tym roku przegrali aż sześć spotkań. Ulegli Brazylii, Austrii, Meksykowi, Korei Południowej, Holandii i Francji. Tak źle z niemiecką piłką nie było od dawna.
3. 1:0! W 9. minucie Timo Werner otrzymał podanie od Serge Gnabry’ego, miał sporo czasu i miejsca, opanował piłkę i sprzed pola karnego uderzył nie do obrony.
4. Szansę na wyrównanie miał Memphis Depay, jednak z rzutu wolnego uderzył w mur, zaś poprawkę zablokował obrońca.
5. 2:0! Kontra Niemców co się zowie. Zapoczątkował ją Manuel Neuer, podał do obrońcy, ten zagrał na środek pola do Toniego Kroosa. Pomocnik Realu kapitalnie wypatrzył Leroya Sane. Wielki nieobecny na mundialu poradził sobie z holenderskimi obrońcami i uderzył w przeciwległy róg.
6. W 34. minucie po centrze Daleya Blinda, Niklas Suele o mały włos nie skierowałby piłki do własnej bramki.
7. Pięć minut później Niemcy główkowali już we właściwym kierunku. Ale Gnabry pomylił się o pół metra.
8. Pod koniec pierwszej połowy boisko z grymasem bólu opuścił Ryan Babel. Skrzydłowy Besiktasu doznał urazu mięśnia dwugłowego.
9. W przerwie meczu ekspert TVP Tomasz Kłos trafił w punkt: „Niemcy nie grają niczego wielkiego, to raczej Holandia prezentuje się poniżej oczekiwań”.
10. Czterdzieści sekund po wznowieniu gry Werner z bliska mocno uderzył, ale na posterunku był Jasper Cillessen.
11. W 56. minucie Holendrzy oddali pierwszy celny strzał na bramkę Manuela Neuera. Uderzał Depay.
12. Szansę na 3:0 miał Werner, ale strzelił tuż obok słupka. Za chwilę zmienił go Marco Reus.
13. Najpierw Virgil van Dijk, a potem Matthijs de Ligt przytomnie blokowali Niemców w polu bramkowym, ratując „Oranje” przed nieszczęściem.
14. W 77. minucie ruszył Depay, lecz strzał przy bliższym słupku napastnika Olympique Lyon na róg wybił Neuer.
15. 2:1! W 85. minucie z 16. metrów ładnie przy słupku przymierzył Quincy Promes. Gola poprzedziła ładna wymiana piłki przez Holendrów.
16. Niemcy mogli odzyskać dwubramkowe prowadzenie, ale fatalnie uderzył Thilo Kehrer.
17. 2:2! W 90. minucie van Dijk efektownym wolejem wykończył centrę Tonny’ego Vilheny i przedłużenie głową Luuka de Jonga.
18. Thomas Mueller zagrał w kadrze Niemiec mecz nr 100.