Wczorajszy mecz. Niemcy – Meksyk 4:1

Mistrzowie świata nie pozostawili złudzeń ambitnym potomkom Azteków i to oni zagrają w finale Pucharu Konfederacji. A nawet jeśli dawali im nadzieję, szybko gasił ją rewelacyjny Marc-André ter Stegen…

1. Niemcy wygrali grupę B z dorobkiem siedmiu punktów (3:2 z Australią, 1:1 z Chile i 3:1 z Kamerunem)
2. Meksyk zajął drugie miejsce w grupie A, też wywalczył siedem punktów (2:2 z Portugalią, po 2:1 z Nową Zelandią i Rosją)
3. 1:0! W 6. minucie Leon Goretzka dostał piłkę z prawej strony na 18. metr boiska i uderzył z pierwszej piłki precyzyjnie przy słupku.
4. 2:0! Znów Goretzka – w 8. minucie kapitalną robotę wykonał Timo Werner, który oswobodził się spod opieki Meksykanów, a potem świetnym prostopadłym podaniem obsłużył 22-latka z Schalke 04, który trafił w dalszy róg.
5. Meksyk próbował odpowiedzieć – po strzale Oswaldo Alanísa piłkę pewnie chwycił ter Stegen.
6. W 18. minucie Guillermo Ochoa obronił strzał z bliska Wernera.
7. Meksykanie cierpliwie usiłowali przedostać się pod niemiecką bramkę i udało się – w 33. minucie ter Stegen obronił najpierw uderzenie z bliska Giovanniego dos Santosa, a potem dobitkę jego brata, Jonatana.
8. Minutę później w dogodnej sytuacji piłkę nad poprzeczką przeniósł Javier Hernández.
9. W 40. minucie z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką uderzył Héctor Herrera.
10. W 50. minucie mocnym celnym strzałem popisał się Raúl Jiménez. W odpowiedzi z ostrego kąta minimalnie chybił Werner.
11. 3:0! W 59. minucie Werner dopiął swego. Snajper RB Lipsk z bliska skierował piłkę do pustej bramki. Wykładał z lewej strony Jonas Hector.
12. Podopieczni Juana Carlosa Osorio nie poddawali się, lecz ter Stegen bronił jak natchniony. Świetnie sparował strzał Hernándeza.
13. Na kwadrans przed końcem Jiménez „ostemplował” niemiecką poprzeczkę.
14. W 84. minucie świetnie głową uderzał doświadczony Rafael Márquez, jednak ter Stegen zdołał odbić piłkę.
15. 3:1! W 89. minucie Marco Fabián fantastycznie huknął z 30. metrów po rozegraniu z rzutu wolnego, ter Stegen był bez szans.
16. 4:1! W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Amin Younes znalazł się w polu karnym i z zimną krwią skierował piłkę do siatki.
17. Meksyk jeszcze próbował. Główkę Hernárndeza złapał niemiecki bramkarz.