Wczorajszy mecz. Nigeria – Argentyna 1:2

„Albicelestes” rzutem na taśmę wywalczyli awans do fazy pucharowej…

1. Po dwóch spotkaniach w grupie D, Nigeryjczycy mieli na koncie trzy punkty, Argentyna jeden. W drugiej parze Chorwacja (6 pkt) grała z Islandią (1 pkt).
2. W 7. minucie pierwszy strzał oddał Nicolás Tagliafico. Piłka poszybowała metr obok bramki.
3. Nigeryjczycy odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Ahmeda Musy.
4. 0:1! Leo Messi! W 14. minucie Éver Banega zagrał piłkę ze środka pola, Messi przyjął futbolówkę, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Francisa Uzoho.
5. W 27. minucie Messi wypuścił w bój Gonzalo Higuaína, ale snajper Juventusu najpierw trafił piłką, a potem nogą w Uzoho.
6. Siedem minut później z rzutu wolnego Messi trafił w słupek.
7. Nigeryjczycy próbowali coś zmienić, ale brakowało dokładności lub czujnie interweniował Franco Armani.
8. 1:1! W 51. minucie Victor Moses pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Javiera Mascherano na Leonie Balogunie.
9. Oba zespoły walczyły ze sobą na murawie, ale sytuacji było tyle, co kot napłakał.

10. W 72. minucie uderzał z dystansu Wilfred Ndidi, ale nad poprzeczką.
11. Cztery minuty później z powietrza uderzał Odion Ighalo, ale strzelił obok słupka. Sędzia sprawdzał w VAR, czy ręką nie zagrał Nicolás Otamendi, ale karnego dla Nigerii nie podyktował.
12. W 80. minucie po akcji Maximiliano Mezy nad bramką uderzył Higuaín. Diego Maradona zakrył twarz rękoma…
13. Trzy minuty później Ighalo z ostrego kąta trafił w Armaniego. Minutę później Oghenekaro Etebo z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę.
14. 1:2! W 86. minucie Marcos Rojo huknął w dolny róg z woleja po centrze Gabriela Mercado z prawej strony.
15. Diego Maradona w ekstazie pokazywał „fucki” swoim adwersarzom.
16. W doliczonym czasie gry Armani uprzedza szarżującego Nigeryjczyka. Koniec spotkania!
17. Z grupy D do dalszej fazy rozgrywek awansowały Chorwacja i Argentyna.

26 czerwca 2018, Sankt Petersburg Stadium
Faza grupowa MŚ
Grupa D
Nigeria – Argentyna 1:2 (0:1)
Gole: Moses 51., k. – Messi 14., Rojo 86.
Nigeria: Francis Uzoho – Leon Balogun, William Troost-Ekong, Kenneth Omeruo (90. Alex Iwobi) – Victor Moses, Wilfred Ndidi, John Obi Mikel, Oghenekaro Etebo, Bryne Idowu – Kelechi Iheanacho (46. Odion Ighalo), Ahmed Musa (90+2. Simeon Nwankwo).
Argentyna: Franco Armani – Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Marcos Rojo, Nicolás Tagliafico (80. Sergio Agüero) – Enzo Pérez (61. Christian Pavón), Javier Mascherano, Éver Banega, Ángel Di María (72. Maximiliano Meza) – Lionel Messi, Gonzalo Higuaín.
Żółte kartki: Balogun, Obi Mikel/Rojo, Banega, Messi.
Sędziował: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)
Widzów: 64 468

• Marcin Wandzel

Szkoda. Ale za to po raz pierwszy w życiu tak naprawdę będę kibicował Francji.

• Grzegorz Ziarkowski

Najbardziej rozbawił mnie teatr Maradony w loży honorowej. Diego nader mocno skorzystał z rosyjskiej gościnności.

• Paweł Król

Żenujący jest Maradona. I obleśny.

• Piciarm

Smirnoff go trochę zamulił he,he w przerwie spał…..

Bardzo dobra 1. połowa w wykonaniu Argentyny. Wreszcie w akcji bramkowej błysnął Messi, a i gra w obronie całej drużyny była taka jak trzeba: twarda i ofiarna.

Po przerwie już to tak udanie ze strony Messiego i spółki nie wyglądało. Miałem wrażenie, że jest to zbiór piłkarzy chaotycznych, którzy w dodatku są aroganccy i zarozumiali. Javier Mascherano, chociaż rozgrywał co najmniej niezłe zawody, najchętniej chciałby dostać gwizdek i sędziować. Podobnych przykładów było więcej.

Błąkał się po boisku kompletnie bezproduktywny Di María. Nieprzydanty był również Higuaín, który dodatkowo zmarnował świetną wystawę. Dopiero Rojo musiał pokazać, jak udanie kończy się akcje po zagraniu z bocznego sektora. Obrońca, któremu może jakaś siła intuicji podpowiedziała: idź, teraz jest szansa, żeby wygrać, wykończysz to.