Wczorajszy mecz. Nigeria – Argentyna 1:2

„Albicelestes” rzutem na taśmę wywalczyli awans do fazy pucharowej…

1. Po dwóch spotkaniach w grupie D, Nigeryjczycy mieli na koncie trzy punkty, Argentyna jeden. W drugiej parze Chorwacja (6 pkt) grała z Islandią (1 pkt).
2. W 7. minucie pierwszy strzał oddał Nicolás Tagliafico. Piłka poszybowała metr obok bramki.
3. Nigeryjczycy odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Ahmeda Musy.
4. 0:1! Leo Messi! W 14. minucie Éver Banega zagrał piłkę ze środka pola, Messi przyjął futbolówkę, wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Francisa Uzoho.
5. W 27. minucie Messi wypuścił w bój Gonzalo Higuaína, ale snajper Juventusu najpierw trafił piłką, a potem nogą w Uzoho.
6. Siedem minut później z rzutu wolnego Messi trafił w słupek.
7. Nigeryjczycy próbowali coś zmienić, ale brakowało dokładności lub czujnie interweniował Franco Armani.
8. 1:1! W 51. minucie Victor Moses pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Javiera Mascherano na Leonie Balogunie.
9. Oba zespoły walczyły ze sobą na murawie, ale sytuacji było tyle, co kot napłakał.

10. W 72. minucie uderzał z dystansu Wilfred Ndidi, ale nad poprzeczką.
11. Cztery minuty później z powietrza uderzał Odion Ighalo, ale strzelił obok słupka. Sędzia sprawdzał w VAR, czy ręką nie zagrał Nicolás Otamendi, ale karnego dla Nigerii nie podyktował.
12. W 80. minucie po akcji Maximiliano Mezy nad bramką uderzył Higuaín. Diego Maradona zakrył twarz rękoma…
13. Trzy minuty później Ighalo z ostrego kąta trafił w Armaniego. Minutę później Oghenekaro Etebo z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę.
14. 1:2! W 86. minucie Marcos Rojo huknął w dolny róg z woleja po centrze Gabriela Mercado z prawej strony.
15. Diego Maradona w ekstazie pokazywał „fucki” swoim adwersarzom.
16. W doliczonym czasie gry Armani uprzedza szarżującego Nigeryjczyka. Koniec spotkania!
17. Z grupy D do dalszej fazy rozgrywek awansowały Chorwacja i Argentyna.