Wczorajszy mecz. Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:0

Gdyby Jagiellonia była choć w połowie tak skuteczna, jak w czwartkowy wieczór Brøndby IF, wywiozłaby ze Szczecina komplet punktów…

1. Ten mecz był podróżą sentymentalną dla trenera gości Macieja Stolarczyka, który w Pogoni zaczynał swoją piłkarską karierę i był tam także trenerem. Z kolei gwiazdor Pogoni Kamil Grosicki ma za sobą udany epizod w „Jadze”.

2. W jedenastce Pogoni trener Jens Gustafsson dokonał rewolucji. W porównaniu do kompromitującego występu w Lidze Konferencji Europy w Kopenhadze wymienił połowę składu.

3. Bartosz Bida wpadł w pole karne i starł się z Grekiem Kóstasem Triantafyllópoulosem, po czym padł jak rażony piorunem. O rzucie karnym dla Jagiellonii nie było mowy.

4. 1:0! Grosicki po lewej stronie włączył swoje „turbo”, wbiegł w pole karne i mocno strzelił z ostrego kąta. Piłkę odbitą od Zlatana Alomerovicia w stronę bramki skierował Pontus Almquist (na zdjęciu głównym). Po zagraniu Szweda futbolówka wturlała się za linię bramkową.

5. Chwilę później mógł być remis, bowiem Chorwata Dantego Stipicę pokonał Hiszpan Jesús Imaz, lecz po analizie VAR sędziowie dopatrzyli się spalonego.

6. W 20. minucie Bartłomiej Wdowik zakręcił Pawłem Stolarskim, lecz z ostrego kąta strzelił niecelnie.

7. Na boisku działo się wiele. Mocny strzał Damiana Dąbrowskiego sprzed pola karnego pewnie chwycił Alomerović.

8. W 41. minucie po zagraniu Czecha Tomáša Přikryla świetnym zwodem w polu karnym popisał się Bida, lecz jego strzał o centymetry minął bramkę Stipicy.

9. Chwilę później wydawało się, że musi być remis, lecz przed strzelającym z pięciu metrów Imazem jak spod ziemi wyrósł Austriak Benedikt Zech i zablokował uderzenie.

10. „Portowcy” byli w wielkich opałach, ale jakimś cudem z trzech metrów Bida kopnął nad poprzeczką. Okazało się, że futbolówkę wybił jeden z obrońców Pogoni.

11. Po zmianie stron pierwszy celny strzał oddali goście, jednak Hiszpan Israel Puerto postraszył mewy w porcie nad Odrą. Konkretniejszy był jego rodak Imaz, lecz jego uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką.

12. W 63. minucie po dośrodkowaniu Wdowika z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Hiszpan Marc Gual. Po tym, gdy wylądował na ziemi, już zaczynał się cieszyć, ale… piłka po jego główce trafiła w słupek.

13. Aż trzech piłkarzy musiało opuścić boisko z powodu kontuzji. W Pogoni zszedł Michał Kucharczyk, w Jagiellonii Michał Pazdan i Puerto.

14. Jagiellonia miała wielką przewagę, ale nie umiała jej wykorzystać, nawet wtedy, gdy Stipica bronił na raty strzał Imaza. Z kolei próby Guala nie zrobiły wielkiej krzywdy gospodarzom.

15. Bodaj pierwszy groźny strzał po zmianie stron Pogoń oddała w 90. minucie. Ormianin Wahan Biczachczjan z osiemnastu metrów chybił obok słupka.

16. W doliczonym czasie gry zbyt lekko lobował Gual i piłka padła łupem Stipicy. Z kolei w bramkę nie trafił Přikryl.

17. Gdyby Jagiellonia była choć w połowie tak skuteczna, jak w czwartkowy wieczór Brøndby IF, wywiozłaby ze Szczecina komplet punktów.