Wczorajszy mecz. Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2

Częstochowianie zasiedli w fotelu lidera PKO Ekstraklasy…

1. Przed meczem oba zespoły miały po 59 punktów. Tyle samo, co poznański Lech, który pół godziny wcześniej ograł Górnika Łęczna 3:0 i został liderem tabeli.

2. Na własnym stadionie Pogoń wygrała 10 z 14 spotkań. Z kolei team spod Jasnej Góry nie poniósł porażki w ostatnich jedenastu meczach ligowych.

3. Stawka meczu wyraźnie sparaliżowała piłkarzy obu drużyn. Na boisku szału nie było – pierwsze 20 minut bez żadnych groźnych i konkretnych sytuacji. Ważną interwencję na początku zaliczył Mariusz Malec, który zablokował w polu karnym Sebastiana Musiolika.

4. W 20. minucie wreszcie coś drgnęło. Po centrze z rzutu rożnego głową strzelał Czech Tomáš Petrášek, ale na posterunku był Chorwat Dante Stipica.

5. 1:0! Pierwsza naprawdę konkretna akcja „Portowców” przyniosła im bramkę. Po podaniu Ormianina Wahana Biczachczjana w pole karne wbiegł Kamil Grosicki. „Grosik” położył na murawie dwóch obrońców Rakowa i mocnym strzałem między dłońmi Bośniaka Vladana Kovačevicia zapewnił prowadzenie gospodarzom.

6. Znów próbował Grosicki. Tym razem Kovačević obronił jego mocny strzał z powietrza.

7. W 32. minucie silne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Hiszpana Iviego Lópeza wylądował w rękach Stipicy.

8. W przerwie trener Marek Papszun dokonał trzech zmian.

9. Nie minęła minuta gry po przerwie, a po świetnej zespołowej akcji w polu karnym gości znalazł się Jean Carlos. Brazylijczyk chybił celu.

10. 1:1! Trenerski nos nie zawiódł Papszuna – wprowadzony w przerwie Łotysz Vladislavs Gutkovskis wykorzystał podanie od Serba Milana Rundicia i przy zastanawiająco biernej postawie stoperów Pogoni mocnym soczystym strzałem w dalszy róg pokonał Stipicę.

11. W 53. minucie świetną okazję zmarnowali gospodarze. Po wrzutce Grosickiego głową strzelał Michał Kucharczyk, piłkę odbił Kovačević, a Jean Carlos z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

12. Po dośrodkowaniu z wolnego Biczachczjana z piłką przed rękami bramkarza Rakowa minął się Słoweniec Luka Zahovič.

13. W 70. minucie Kamil Drygas prostopadłym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Grosickiego. „Grosik” jednak fatalnie spudłował. Chwilę wcześniej szczęścia próbował austriacki stoper gospodarzy Benedikt Zech, lecz bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć.

14. 1:2! Kontra Rakowa: znakomite podanie na wolne pole otrzymał Ivi López. Hiszpan ograł Zecha i mocnym strzałem w okolice okienka pokonał bezradnego Stipicę.

15. W 85. minucie trener szczecinian Kosta Runjaic postawił wszystko na jedną kartę – posłał w bój dwóch napastników: Piotra Parzyszka i Kacpra Kostorza, a zdjął z boiska obrońcę i pomocnika.

16. Z wprowadzonych atakujących Pogoń miała tyle pożytku, co kot napłakał. W doliczonym czasie gry w polu karnym Rakowa znalazł się nawet Stipica. Nic z tego. Trzy punkty pojechały pod Jasną Górę.