Wczorajszy mecz. Polska – Chile 2:2

Po meczu cały opolski amfiteatr odśpiewał Kamilowi Grosickiemu „Sto lat”. Cała reprezentacja na taki zaszczyt nie zasłużyła…

1. To pierwsze starcie obu ekip w historii. Goście przyjechali do Poznania w rezerwowym składzie m.in. bez gwiazdorów: Arturo Vidala, Alexisa Sancheza, Garego Medela czy Mauricio Isli.
2. W najnowszym rankingu FIFA, biało-czerwoni są sklasyfikowani na 8., zaś Chile na 9. miejscu. Drużyna Reinaldo Ruedy jest najwyżej sklasyfikowaną ekipą, która nie zagra na mundialu. Doświadczony Kolumbijczyk wprowadził na mundial reprezentacje Hondurasu i Ekwadoru.
3. Chilijczycy przyjechali do Europy na małe tournée. Wcześniej ulegli 2:3 Rumunom i pokonali 1:0 Serbów.
4. Jako pierwsi strzeliliśmy na bramkę rywala – w 2. minucie z ostrego kąta celnie kopnął Robert Lewandowski. Goście odpowiedzieli po 90 sekundach – Wojciech Szczęsny poradził sobie z uderzeniem Diego Valdesa.
5. W 15. minucie goście bezkarnie wpadli w nasze pole karne, ale przewrotka Nicolasa Castillo wylądowała w rękach Szczęsnego. Po chwili sprzed „szesnastki” niecelnie uderzał Jimmy Martinez.
6. W 19. minucie Junior Fernandes trafił do naszej bramki, lecz był na spalonym. Minutę później po centrze Kamila Grosickiego z kornera, Grzegorz Krychowiak minimalnie chybił głową.
7. Grosicki dopadł do piłki przed linią końcową i zdołał wycofać do Karola Linettego. Strzał pomocnika Sampdorii złapał Gabriel Arias.
8. Jakub Błaszczykowski wywalczył piłkę na prawej stronie i idealnie dośrodkował do Grosickiego. Pomocnik Hull City w świetnej okazji skiksował.
9. 1:0! W 30. minucie Lewandowski otrzymał podanie od Krychowiaka i miał sporo miejsca przed polem karnym. Zanim doskoczył do niego chilijski obrońca popisał się kapitalnym strzałem z 18. metrów.
10. 2:0! W 34. minucie Krychowiak dalekim podaniem uruchomił Grosickiego, ten pomknął lewą stroną i wyłożył do Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli dopełnił formalności.
11. 2:1! Fatalna minuta Michała Pazdana – najpierw wyłożył piłkę rywalom, ale Castillo spudłował. Potem nie upilnował Valdesa, który głową idealnie wykorzystał wrzutkę Angelo Sagala.
12. Wielka szkoda, że Zieliński nie doszedł do zgrania „Lewego” głową przed bramkę.
13. Po zmianie stron kilka razy groźnie zaatakowali goście – ratował nas Jan Bednarek, Łukasz Fabiański i Thiago Cionek. Mieliśmy wielkie kłopoty z utrzymaniem się przy piłce, kompletnie oddaliśmy inicjatywę.
14. 2:2! W 56. minucie Miiko Albornoz wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez naszych obrońców i huknął sprzed pola karnego w samo okienko.
15. Utrata prowadzenia wcale nas nie otrzeźwiła. Daliśmy się zepchnąć we własne pole karne.
16. W 64. minucie wreszcie wyprowadziliśmy kontrę. Idealne podanie Lewandowskiego wzorcowo spartolił Krychowiak.
17. W 73. minucie sędzia nie uznał Chilijczykom drugiej bramki. Pechowym strzelcem był Castillo.
18. Po świetnym podaniu Łukasza Teodorczyka, Arkadiusz Milik podciął piłkę nad Ariasem. Minimalnie niecelnie.
19. Dostaliśmy przedsmak starcia z Kolumbią. Chile grało nieustannym pressingiem.
20. „Ja pierdolę, kurwa mać” – taką błyskotliwą myślą pożegnał się z murawą Maciej Rybus.
21. Wydaje się, że z Bednarka będziemy mieć mnóstwo pociechy. W końcówce czyścił niemal wszystkie chilijskie wrzutki.