Wczorajszy mecz. Polska – Kazachstan 3:0

Zwycięzców się nie sądzi. Zdobyliśmy trzy punkty i nadal prowadzimy w grupie E…

1. Trener Adam Nawałka dokonał trzech zmian w porównaniu z meczem w Kopenhadze. W pierwszej jedenastce wybiegli: Maciej Rybus, Maciej Makuszewski i Arkadiusz Milik.
2. Już w 1. minucie po kornerze Piotra Zielińskiego Rybus nie trafił czysto w piłkę w polu karnym. Kilkanaście sekund później z siedmiu metrów chybił Kamil Glik.
3. W 3. minucie po stracie Zielińskiego sprzed „szesnastki” tuż obok słupka uderzył Aslan Darabajew.
4. 1:0! W 11. minucie Rybus przerzucił piłkę na prawą stronę do Makuszewskiego, ten strącił głową do Milika, który z bliska wpakował piłkę do siatki.
5. Glik za krótko odgrywał do Łukasza Fabiańskiego. Piłkę przejął rywal, na szczęście golkiper Swansea był na posterunku.
6. W 20. minucie świetnie z rzutu wolnego uderzył Milik. Dawid Loria z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.
7. Kazachowie nie przebierali w środkach, ale my fatalnie wykonywaliśmy stałe fragmenty gry. Brakowało celnych dośrodkowań Zielińskiego i Kamila Grosickiego.
8. Klepaliśmy piłkę długimi minutami na połowie rywala, wykonaliśmy niezliczoną ilość wrzutek w pole karne. Co z tego, skoro brakowało strzałów na bramkę Lorii.
9. W 37. minucie Robert Lewandowski piętą założył siatkę Kazachowi. Idealnej okazji nie wykorzystał jednak Milik.
10. Tuż przed przerwą strzały Makuszewskiego i Zielińskiego minęły kazachską bramkę.
11. Niespełna półtorej minuty po przerwie lewą stroną urwał się Grosicki i wyłożył piłkę do Milika. Napastnik Napoli spudłował.
12. W 48. minucie piłka znalazła się w naszej bramce. Na szczęście Islambek Kuat nie uciekł ze spalonego – bramka nieuznana.
13. Po indywidualnej akcji Lewandowskiego Grosicki kopnął w bramkarza gości.
14. Od początku drugiej połowy graliśmy nerwowo i niedokładnie. Kazachowie, widząc naszą nieporadność, zaczęli poczynać sobie coraz śmielej i podchodzić częściej bliżej bramki Fabiańskiego.
15. W 68. minucie znów sprzed pola karnego przymierzył Darabajew. Centymetry nad poprzeczką.
16. Po wymianie piłki z „Lewym” Jakub Błaszczykowski zamiast strzelać z siedmiu metrów za niedokładnie dograł do Milika.
17. W 72. minucie po strzale Lewandowskiego z wolnego piłka wyłamała ręce Lorii i przekroczyła linię bramkową. Łotewski sędzia gola nie uznał i nie skorzystał z systemu VAR.
18. 2:0! W 74. minucie po dziewiątym kornerze wreszcie celnie strzeliliśmy na bramkę. Głową trafił Glik.
19. W 83. minucie po wrzutce Grosickiego minimalnie niecelnie głową uderzył Milik.
20. 3:0! W 85. minucie Lewandowski wykorzystał karnego podyktowanego za… faul, którego nie było.
21. Z 19 punktami zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą.