Wczorajszy mecz. Polska – Macedonia Północna 2:0

Rezerwowi zapewnili nam awans na Euro. Teraz pora szlifować styl…

1. W porównaniu do starcia z Łotwą w podstawowej jedenastce „Biało-czerwonych” wybiegli Bartosz Bereszyński, Arkadiusz Reca i Jacek Góralski.

2. W 10. minucie pierwszy raz poważniej zagroziliśmy gościom. Strzał Grzegorza Krychowiaka z 17 metrów minimalnie minął słupek.

3. Efektowny wolej Roberta Lewandowskiego po centrze Bereszyńskiego też minął bramkę.

4. Wielki fart Macedończyków. Zablokowany strzał Sebastiana Szymańskiego przejął Piotr Zieliński i z 13 metrów huknął w poprzeczkę.

5. Z rzutu wolnego z 17 metrów nad bramką kopnął Szymański. Może powinien strzelać „Lewy”?

6. Żeby nie było tak kolorowo – Wojciech Szczęsny też miał co robić. Najpierw uprzedził na środku pola karnego Gorana Pandeva, potem poradził sobie z mocnym strzałem Ezǵana Alioskiego.

7. Im dalej w las, tym więcej drzew. Z biegiem czasu graliśmy coraz bardziej denerwująco. Przynajmniej do przerwy.

8. Ależ zaczęliśmy drugą połowę! Lewandowski z wolnego kopnął w mur, ale poprawka Szymańskiego zatrzymała się na słupku!

9. Później dwa razy niecelnie uderzył Krychowiak – raz z pola karnego, raz z dystansu.

10. Mieliśmy przewagę. Graliśmy nawet ładnie dla oka. Nic konkretnego z tego jednak nie wynikało.

11. W 73. minucie „szczupak” Arkadiusza Milika poszybował nad poprzeczką.

12. 1:0! Cisnęliśmy, cisnęliśmy i wcisnęliśmy! Krychowiak zagrał świetny cross do Lewandowskiego, który zwiódł obrońcę. Piłkę „Lewemu” zgarnął Przemysław Frankowski i kopnął po ziemi w dalszy róg bramki. Był to pierwszy kontakt z piłką pomocnika Chicago Fire.

13. 2:0! Milik przypomniał sobie, że potrafi huknąć z lewej nogi. Precyzyjny strzał z 20 metrów minął wyciągniętego Stole Dimitrievski i zatrzepotał w macedońskiej bramce!

14. Lewandowski też polował na gola. Jego uderzenie z dystansu poszybowało nad bramką.

15. Krzysztof Piątek również mógł trafić do siatki. Ale napastnik Milanu z bliska strzelił obok słupka.

16. Byliśmy na Euro 2008, 2012, 2016. Teraz jedziemy na Euro 2020. Brawo, my!