Wczorajszy mecz. Polska – Meksyk 0:1

Niezwykle udany 2017 rok reprezentacja Polski kończy porażką.

1. Już w 5. minucie po centrze Jonathana dos Santosa głową z bliska strzelał Raúl Jiménez. Na posterunku był Wojciech Szczęsny.
2. 120 sekund później z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego chytrze uderzał Maciej Rybus. José Corona wybił piłkę na róg.
3. 0:1! W 13. minucie trzech naszych obrońców powstrzymywało zbyt późno rozpędzonego Javiera Aquino. Thiago Cionek nabił Karola Linettego, do piłki dopadł Jiménez i wpakował ją pod poprzeczkę.
4. Kolumbijski trener Meksykanów, Juan Carlos Osorio, odczuł naszą listopadową pogodę. Założył czapkę.
5. W 20. minucie po centrze z wolnego Piotra Zielińskiego pod bramką gości powstało ogromne zamieszanie. Strzał Linettego został zablokowany, a poprawka Tomasza Kędziory poszybowała nad poprzeczką.
6. To było do przewidzenia – rywale bili nas na głowę wyszkoleniem technicznym. Biało-czerwoni braki techniczne nadrabiali ambicją.
7. W 33. minucie, po akcji lewą stroną duetu Maciej Makuszewski – Rybus, ten drugi wycofał na środek pola karnego, ale Zieliński uderzył nad poprzeczką.
8. Po 40. minutach wreszcie trafiliśmy w bramkę. Tej sztuki dokonał Jakub Świerczok.
9. W 43. minucie ładnie wymieniliśmy piłkę przed polem karnym. Strzał Krzysztofa Mączyńskiego został jednak zablokowany.
10. Polacy w przerwie przeprowadzili jedną zmianę, Meksykanie trzy.
11. W pierwszej akcji po przerwie César Montes zablokował uderzenie Makuszewskiego z linii pola karnego. Po kornerze strzelał Linetty, myląc się o centymetry.
12. W 57. minucie kolejna akcja Maciejów – Makuszewskiego i Rybusa, ten drugi strzelił z ostrego kąta przy bliższym słupku. Corona, niczym golkiper piłki ręcznej, odbił piłkę nogą.
13. Néstor Araujo faulował wychodzącego na czystą pozycję Świerczoka. Gwizdek pana Oliviera Drachty jednak milczał.
14. W 77. minucie nie umieliśmy wyjść z własnej połowy. Oblężenie naszej bramki skończyło się minimalnie niecelną główką Oribe Peralty.
15. Chwilę później napastnik Club América uderzył tuż obok dalszego rogu bramki Wojciecha Szczęsnego.
16. W końcówce meczu chaotycznie biegaliśmy za piłką, którą El Tri wymieniali z dziecinną łatwością.
17. Pozytyw poniedziałkowego meczu? Prawdopodobnie już nigdy nie zagramy w tym składzie.