Wczorajszy mecz. Polska – Rumunia 3:1

Hat-trick Roberta Lewandowskiego pozwolił nam utrzymać sześć punktów przewagi nad Danią i Czarnogórą.

1. Od trzech lat Polacy nie ponieśli porażki na Stadionie Narodowym. Nasz bilans w ostatnich ośmiu meczach to siedem wygranych i jeden remis.
2. Z żelaznych ogniw kadry za kartki wypadł Kamil Glik, zastąpił go Thiago Cionek. W pierwszej jedenastce nie było także Łukasza Fabiańskiego i Grzegorza Krychowiaka. W ich miejsce grali Wojciech Szczęsny oraz Karol Linetty.
3. Rumuni ustawili zasieki pod własną bramką. W wyjściowym składzie zagrało pięciu defensorów.
4. Przez pierwszy kwadrans na boisku działo się niewiele. Stałe fragmenty gry nie przynosiły żadnych efektów, zaś jeden rajd Kamila Grosickiego lewą stroną zakończył się centrą pod nogi Iasmina Latolevici.
5. W 22. minucie do przodu wyrwał Łukasz Piszczek. Po jego centrze piłkę głową zgrywał Artur Jędrzejczyk, ale sytuację wyjaśnili rumuńscy stoperzy.
6. 1:0! W 29. minucie Robert Lewandowski zamienił na gola rzut karny podyktowany po faulu Christiana Sapunaru na kapitanie naszej kadry. To 44. trafienie „Lewego” w kadrze.
7. Ciprian Tatarusanu w stylu bramkarza… piłki ręcznej, nogą odbił zagranie Jakuba Błaszczykowskiego wzdłuż bramki.
8. Świetne podanie Krzysztofa Mączyńskiego do Piszczka, podanie do Lewandowskiego z pierwszej piłki odważną interwencją przerwał Tatarusanu.
9. W 36. minucie świetnym prostopadłym podaniem w pole karne został obsłużony Grosicki, ale jego lekki strzał pewnie wyłapał bramkarz.
10. Mączyński kapitalnym zagraniem między nogami obrońcy wypuścił Lewandowskiego sam na sam z Tatarusanu. Rumuński olbrzym wygarnął mu piłkę spod nóg.
11. W 41. minucie sekwencja błędów polskiej obrony – trzej nasi piłkarze nie potrafili trafić w piłkę, na szczęście Latolevici chybił.
12. Od początku drugiej połowy biało-czerwoni kilkukrotnie zakręcili Rumunami aż miło. Ale efektów w postaci klarownych sytuacji bramkowych nie było.
13. 2:0! Znów Lewandowski. Tym razem w 57. minucie precyzyjnie głową po centrze z rzutu rożnego Zielińskiego.
14. 3:0! Hat-trick „Lewego”. W 62. minucie trafił kolejny raz z karnego, po faulu na Zielińskim.
15. W 76. minucie wreszcie coś do roboty miał Szczęsny. Złapał strzał Nicolae Stanciu.
16. 3:1! W 77. minucie Bogdan Stancu huknął z dystansu, piłka odbiła się od pleców Rumuna i przelobowała Szczęsnego.
17. Indywidualna akcja Stanciu i strzał obok dalszego słupka. Po zdobyciu gola na 3:0 stanęliśmy. Dosłownie.
18. Sergiu Hanca uderzył pół metra nad naszą bramką. Rumuni rozochocili się w końcówce.
19. Trener Adam Nawałka w ostatnich minutach posłał do boju trzech napastników i jednego środkowego pomocnika. Poniosło go?