Wczorajszy mecz. Polska u-21 – Szwecja u-21 2:2

Wyrwaliśmy remis po grze dalekiej od ideału. Teraz czas na Anglię.

1. Nasi zaatakowali już po 25 sekundach. Centrę Łukasza Monety do Mariusza Stępińskiego przejął szwedzki golkiper.
2. 1:0! W 6. minucie prawą stroną pomknął Dawid Kownacki i zagrał wszerz pola karnego. Z piłką minęli się Przemysław Frankowski i Stępiński, ale akcję celnym strzałem zamknął Moneta.
3. W 9. minucie Kownacki prostopadłym podaniem wyłożył piłkę Stępińskiemu. Napastnik FC Nantes poradził sobie z obrońcą, lecz Antona Cajtofta już nie zdołał pokonać.
4. Polacy przeprowadzili szybką kontrę, gdy świetnie rywala wyprzedził Paweł Jaroszyński, jednak obrońca Cracovii minimalnie za mocno zagrał na głowę do Kownackiego.
5. W 24. minucie sekwencja błędów polskiej defensywy skończyła się sytuacją sam na sam Carlosa Strandberga, na szczęście Szwed symulował faul w polu karnym.
6. W 26. minucie po wrzutce Tomasza Kędziory i zgraniu głową Stępińskiego piłki dobrze nie sięgnął Frankowski. Skończyło się na bocznej siatce.
7. Ledwie minutę później we własnym polu karnym zderzyło się dwóch Polaków, na szczęście strzał Strandberga wpadł w ręce Jakuba Wrąbla.
8. W ciągu 60 sekund dwa błędy Szwedów – przejęliśmy piłkę, ale Kownacki, a później Stępiński kopnęli w okolice trzeciego piętra.
9. W 33. minucie po zagraniu Kristoffera Olssona obok bramki z woleja strzelał Paweł Cibicki.
10. 1:1! Przy pasywnej postawie polskiej defensywy Strandberg dobił głową uderzenie Alexandra Franssona.
11. 1:2! W 41. minucie po centrze Olssona z kornera Jacob Une Larsson przeskoczył Jarosława Jacha i głową wpakował piłkę do siatki.
12. Tomasz Hajto ostro o Pawle Dawidowiczu: „Piłkarz, który ma 22 lata, nie przebił się w Benfice, w Bochum też nie jest wiodącą postacią, wciąż jest uważany za wielki talent. Po prostu tam nie znają się na piłce tak jak my.”
13. W przerwie w naszej ekipie nie było zmian.
14. Sześć minut po przerwie sprzed szesnastki huknął Stępiński. Cajtoft wypluł piłkę przed siebie.
15. W 56. minucie po podaniu Jacha spod opieki obrońcy uwolnił się Stępiński. Za długo jednak holował piłkę, którą zagrał Karolowi Linettemu. Strzał pomocnika Sampdorii Genua obronił bramkarz.
16. Z dystansu tuż nad poprzeczką uderzył Melker Hallberg.
17. Po zejściu Stępińskiego przestaliśmy zagrażać Szwedom. Jarosław Niezgoda tylko statystował na boisku.
18. W 77. minucie rezerwowy Gustav Engvall był bliski pokonania Wrąbla. Akcja po fatalnym podaniu pod nogi Szwedów.
19. Cztery minuty później wreszcie zmusiliśmy do sporego wysiłku Cajtofta – najpierw Kownacki, po kornerze Linetty i wreszcie strzał Niezgody do pustej bramki zablokowali rywale.
20. Cibicki mógł nas dobić, lecz uderzył nad poprzeczką.
21. 2:2! 90+1. minuta – Kownacki skutecznie egzekwował rzut karny po faulu Filipa Dagerstala na Krzysztofie Piątku.
22. Po strzale Piątka piłka musnęła boczną siatkę.
23.W piątej minucie doliczonego czasu gry mieliśmy rzut wolny, ale Kownacki trafił w plecy Szweda.
24. Końcówka zdecydowanie należała do nas. Jednak z przebiegu meczu, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.