Wczorajszy mecz. Polska (U21) – Belgia (U21) 3:2

Podopieczni Czesława Michniewicza już w pierwszych 90 minutach ugrali więcej niż dwa lata temu ekipa Marcina Dorny.

1. „Ta reprezentacja kształtowała się w boju” – powiedział na początku transmisji Dariusz Szpakowski z TVP. W eliminacjach Polacy pokonali Danię, ale też dwa razy zremisowali z… Wyspami Owczymi. W barażach ograliśmy w dwumeczu Portugalię (0:1, 3:1).
2. 13. minuta mogła być szczęśliwa dla Polaków, ale Dawidowi Kownackiemu niewiele zabrakło, by wślizgiem przeciąć podanie wzdłuż belgijskiej bramki.
3. Minutę później fura ze szczęściem zatrzymała się za bramką Kamila Grabary. Orel Mangala sprzed pola karnego huknął w słupek.
4. 0:1! Aaron Leya Iseka zdobył jedną z łatwiejszych bramek w karierze. Polacy nie nadążyli z asekuracją i napastnik Toulouse FC z kilku metrów wepchnął piłkę do polskiej bramki.
5. W 21. minucie w nasze pole karne wpadł Siebe Schrijvers, ale z ośmiu metrów nie trafił w światło bramki.
6. 1:1! Szymon Żurkowski popędził z piłką na bramkę, uderzył sprzed pola karnego, płasko, niezbyt mocno, ale Nordin Jackers tej piłki nie sięgnął. Był to pierwszy celny strzał Polaków w tym meczu.
7. Znów uratował nas rozregulowany celownik Schrijversa. Pomocnik Club Brugge w dobrej okazji znów szukał kwadratowych jaj i kopnął daleko od bramki.
8. Z rzutu wolnego (faul na szarżującym Konradzie Michalaku) minimalnie chybił Sebastian Szymański.
9. Pograliśmy piłką przed przerwą, wymieniliśmy kilkanaście podań i po zagraniu z lewej strony Kownacki obrócił się w polu karnym, ale jego strzał trafił w Jackersa.
10. W pierwszej akcji po przerwie lewą stroną ruszył Szymański, ale w decydującym momencie za mocno zacentrował. Do piłki doszedł Michalak, lecz z jego wrzutką poradzili sobie belgijscy stoperzy.
11. 2:1! Centra z rzutu rożnego Filipa Jagiełły trafia na głowę Krystiana Bielika. Stoperowi Charltonu pomógł słupek i piłka zatrzepotała w siatce!
12. W 58. minucie mieliśmy masę szczęścia. Po kornerze piłka dotarła do Eliassa Cobauta, którego bomba poszybowała tuż obok naszego słupka. Chwilę później Schrijvers znów fatalnie uderzył w niezłej okazji.
13. Wyszliśmy z dobrą kontrą, ale Żurkowski dośrodkował zbyt głęboko. Szkoda, bo Kownacki miał przed sobą pustą bramkę…
14. 3:1! Szalona akcja Żurkowskiego w polu karnym – minął na obieg obrońcę, wślizgiem trącił piłkę wzdłuż bramki, a Szymański tylko dopełnił formalności, pakując piłkę pod poprzeczkę.
15. Fatalny błąd Bielika, który wycofał piłkę pod nogi Schrijversa, uratował nas Mateusz Wieteska, blokując strzał rywala.
16. 3:2! Po kornerze głową trafił Dion Cools. Polacy biernie patrzyli na to, jak Belg kieruje piłkę do siatki.
17. Bezsensowne straty piłki (Bielik, Szymański) powodują, że „Czerwone Diabły” złapały w końcówce wiatr w żagle. Bywało, że całą jedenastką daliśmy się zamykać w polu karnym.
18. Za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry, Kamil Grabara dostał żółtą kartkę.
19. Rozpoczęliśmy młodzieżowe Euro od zwycięstwa! W środę gramy z gospodarzami, Włochami, w sobotę z Hiszpanią. Ta kadra ma coś w sobie. Niech gra razem do igrzysk w Tokio!