Wczorajszy mecz. Radomiak Radom – Raków Częstochowa 0:1

Rozstrzygnięcie zapadło już w… trzynastej sekundzie!

1. 0:1! Pierwsza akcja Rakowa przyniosła gola podopiecznym Marka Papszuna. Wybita przez Dawida Abramowicza z pola karnego piłka trafiła pod nogi Greka Giánnisa Papanikoláou, który uderzeniem z woleja zaskoczył Filipa Majchrowicza. Była to 13. sekunda.

2. Po chwili w bardzo podobnej sytuacji po akcji Chorwata Frana Tudora strzelał Ben Lederman. Tym razem Majchrowicz był na posterunku.

3. Radomiak próbował skopiować wyczyn Rakowa, ale Damian Jakubik kopnął wysoko nad poprzeczką.

4. Po rzucie rożnym w 8. minucie uderzał Tomáš Petrášek, lecz główkę kapitana Rakowa wybił z bramki pomocnik z RPA, Thabo Cele.

5. W 20. minucie głową uderzał Lederman i Majchrowicz musiał wybijać piłkę lecącą w okienko bramki. Po kornerze Petrášek trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu i gola nie uznał.

6. Tempo gry spadło i z boiska w Radomiu wiało nudą. Kibice miejscowych umilali sobie czas, skandując „kurwy pokonamy”. Niezbyt pomagało to miejscowym, którzy nie mogli znaleźć sposobu na częstochowian.

7. Jako pierwszy po przerwie sygnał do ataku dał Brazylijczyk Leandro. Po jego zagraniu w pole karne dość rozpaczliwie musiał interweniować Petrášek. Po kornerze główkował Maurides, lecz zabrakło mu pół metra, by trafić w światło bramki.

8. W 60. minucie piłkę przechwycił Karol Angielski i mocno uderzył na bramkę Rakowa. Chybił o centymetry.

9. Golkiper gospodarzy wykazał się żelazną konsekwencją: najpierw sprokurował beznadziejną sytuację, a potem brawurowo wyszedł z niej obronną ręką. A było to tak: Majchrowicz chciał przedryblować Tudora we własnym polu karnym, ale Chorwat zdołał dzióbnąć piłkę. Bramkarz Radomiaka uratował zespół przed utratą gola ofiarną interwencją.

10. W obu drużynach wszystko jak należy szło do pola karnego. Im bliżej było bramki rywala, tym niestety gorzej.

11. Kibice z Radomia w sobotę nie oszczędzali nikogo. Stek wyzwisk pod swoim adresem usłyszał też prezydent miasta Radosław Witkowski. Za co? Że nie buduje klubowi stadionu.

12. Najdroższy transfer w historii Rakowa, czyli Rumun Deian Sorescu, mógł zamknąć mecz, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

13. W 87. minucie ładnym strzałem z powietrza popisał się Mateusz Radecki, lecz posłał piłkę nad bramką.

14. W końcówce pod bramkę Rakowa zawędrował nawet Majchrowicz, ale gospodarze żadnej z wrzutek nie potrafili zakończyć strzałem.