Wczorajszy mecz. Raków Częstochowa – Widzew Łódź 2:0

Lider PKO Ekstraklasy wrócił na zwycięską ścieżkę.

1. Na stadionie (?!) w Częstochowie spotkali się wicemistrz Polski i aktualny lider – Raków z siódmą ekipą PKO Ekstraklasy, beniaminkiem łódzkim Widzewem.

2. Tej wiosny łodzianie grają kiepsko: w dziesięciu meczach wywalczyli raptem dziewięć punktów. Częstochowianie też jakby złapali zadyszkę – po 20 punktach z rzędu przegrali w Warszawie z Legią i zremisowali bezbramkowo z Radomiakiem.

3. 18 kwietnia minie siedem lat, odkąd Marek Papszun został szkoleniowcem Rakowa. Szmat czasu.

4. Gospodarze rozpoczęli z wielkim animuszem. W 2. minucie z kornera piłkę wrzucał Hiszpan Ivi López, a w niewielkiej odległości od widzewskiej bramki główkował czeski stoper Tomáš Petrášek.

5. Chwilę później znów było groźnie pod bramką Widzewa – po akcji Łotysza Vladislavsa Gutkovskisa z 11 metrów uderzał López, lecz jak spod ziemi na drodze piłki do bramki wyrósł Austriak Martin Kreuzriegler.

6. 1:0! López wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Czecha Marka Hanouska na rodaku Petrášku. W decyzji sędziemu Danielowi Stefańskiemu pomogła analiza VAR.

7. Dziesięć minut po zdobyciu swojej pierwszej bramki López miał okazję na drugą, lecz ze skraju pola karnego uderzył nad bramką. Po chwili Hiszpan z grymasem bólu na twarzy opuścił boisko.

8. W 22. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Bartłomiej Pawłowski. Bośniak Vladan Kovačević nie utrzymał piłki w rękach i szansę na wyrównanie miał Hanousek, lecz trafił w rękę bośniackiego golkipera.

9. Po centrze z kornera Bartosza Nowaka Petrášek zgrał piłkę głową do Gutkovskisa, który – także głową – chybił celu.

10. Tuż przed przerwą z prawej strony pola karnego huknął Chorwat Mato Miloš, lecz trafił tylko w boczną siatkę bramki Rakowa.

11. Drugą połową łodzianie rozpoczęli od celnego strzału Pawłowskiego, lecz Kovačević nie miał kłopotu z chwyceniem piłki. Kolejna próba widzewiaka sprzed pola karnego minęła bramkę Rakowa.

12. Kovačević musiał się wykazać także wtedy, gdy Pawłowski posłał kąśliwe dośrodkowanie przed bramkę gospodarzy. Raków odpowiadał bez konkretów – Chorwat Fran Tudor nie opanował piłki w polu karnym, a w boczną siatkę strzelił Brazylijczyk Jean Carlos.

13. W 74. minucie po zgraniu piłki przez Ukraińca Władysława Koczerhina na wślizgu piłkę do siatki próbował skierować Petrášek. Pomylił się niewiele.

14. Osiem minut później Kovačević wypiąstkował piłkę przed bramkę. Dopadł do niej rezerwowy Juliusz Letniowski i huknął z powietrza, lecz nie trafił w bramkę.

15. 2:0! W doliczonym czasie gry z wolnego idealnie uderzył Tudor. Strzelił nad murem, obok lecącego Ravasa. Rzut wolny sprokurował Mateusz Żyro, faulując rezerwowego Marcina Cebulę.