Wczorajszy mecz. RB Lipsk – Borussia Dortmund 1:4

Łukasz Piszczek po raz trzeci i ostatni w karierze wywalczył Puchar Niemiec.

1. Mecz w Eurosporcie komentowali Mateusz Borek i Sławomir Chałaśkiewicz. Tego drugiego miałem przyjemność poznać osobiście, gdy był trenerem Włókniarza Pabianice.

2. Był to 78. finał Pucharu Niemiec.

3. 0:1! Jadon Sancho precyzyjnie trafił z okolic narożnika w dalszy róg. Akcję zapoczątkował odbiór Marco Reusa, który rozegrał piłkę z Erlingiem Haalandem i Mahmoudem Dahoudem.

4. Piłkarze z Lipska próbowali wyrównać, ale ich ataki były mało przekonujące.
5. 0:2! W 28. minucie Reus znów przechwycił piłkę w środku pola, zagrał prostopadle do Haalanda. Norweg przebiegł w poprzek pola karnego, wkręcił w ziemię Dayota Upamecano i pewnie uderzył w przeciwległy róg.

6. Niemal 40 minut piłkarze z Lipska kazali czekać na jakiś konkret pod bramką Romana Bürkiego. Napastnik „Byków” Alexander Sørloth trafił w boczną siatkę. W kolejnej akcji Norwega uprzedził szwajcarski golkiper Borussii.

7. 0:3! Gola do szatni po szybkiej kontrze Reusa strzelił Sancho, ośmieszając defensywę z Lipska. Sędzia Felix Brych uznał bramkę po analizie VAR.

8. 20 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy rezerwowy RB Lipsk, Francuz Christopher Nkunku, w idealnej sytuacji trafił w poprzeczkę. Chwilę później Austriak Marcel Sabitzer mocno strzelił w środek bramki i pewnie interweniował Bürki.

9. Szczęścia próbował także Hiszpan Dani Olmo, ale na posterunku był szwajcarski golkiper Borussii.

10. W 56. minucie Duńczyk Yussuf Poulsen strzelił między nogami Manuela Akanjiego, na szczęście dla BVB piłka poszybowała tuż obok słupka.

11. Niewiele brakowało, by padł czwarty gol dla BVB. Podanie Haalanda zamykał Reus, ale chybił o milimetry.

12. W 71. minucie po uderzeniu Szweda Emila Forsberga Borussię uratował słupek.

13. 1:3! Borussia nie potrafiła wybić daleko piłki po strzale Forsberga, przejął ją Olmo i potężnym strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza z Dortmundu.

14. Sancho źle odgrywał do bramkarza – wydawało się, że Lipsk skorzysta z tego błędu, ale Poulsen nie trafił do bramki.

15. W 82. minucie z ośmiu metrów strzelał Nkunku. Piłka odbiła się od pięty Matsa Hummelsa i minimalnie minęła słupek bramki BVB.

16. Co zrobił Sancho 120 sekund później, wie tylko on sam. Dostał świetne podanie od Thomasa Delaneya, popędził na bramkę, minął bramkarza, ale zamiast strzelać próbował jeszcze się pobawić. Efekt? Golkiper z Lipska wygarnął mu piłkę spod nóg. To powinien być gol zamykający ten mecz!

17. 1:4! Haaland najpierw wybił piłkę głową z własnego pola karnego, koledzy popędzili w pole karne Lipska i zagrali do Norwega. Ten uderzył lewą nogą, piłka trafiła w… prawą stopę i kompletnie zmyliła Pétera Gulácsiego.

18. Po meczu koledzy podrzucali kończącego karierę Piszczka. Polski defensor nie krył łez.