Wczorajszy mecz. Real Madryt – Liverpool FC 3:1

Trzynasty raz „Królewscy” wygrali najważniejsze trofeum w Europie. Od 2016 roku wygrywają ciągle. Tym razem puchar podarował im niemiecki bramkarz Liverpoolu, Loris Karius…

1. Droga „Królewskich” do finału wiodła przez 2. miejsce w grupie z Tottenhamem, Borussią Dortmund i Apoelem Nikozja. W fazie pucharowej Real wygrał z Paris Saint Germain (3:1, 2:1), Juventusem FC (3:0, 1:3) i Bayernem Monachium (2:1, 2:2).
2. Liverpool wygrał grupę z Sevillą, Spartakiem Moskwa i Mariborem. Potem „The Reds” byli lepsi od FC Porto (5:0, 0:0), Manchesteru City (3:0, 2:1) oraz AS Roma (5:2, 2:4).
3. Trener Realu Zinedine Zidane dwa razy triumfował z „Królewskimi” w Lidze Mistrzów. Jego vis a vis Juergen Klopp dotarł do finału Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.
4. W obu klubach grali m.in. Michael Owen, Steve McManaman, Jerzy Dudek, Xabi Alonso, Alvaro Arbeloa i Fernando Morientes.
5. W 7. minucie świetnym podaniem popisał się Roberto Firmino. Keylor Navas w ostatniej chwili zatrzymał pędzącego Senegalczyka Sadio Mane.
6. Odpowiedź Realu była niemrawa – Marcelo sprzed pola karnego uderzył daleko obok słupka.
7. Real schowany za podwójną gardą? W pierwszym kwadransie Toni Kroos bezradnie rozkładał ręce, bo nie było komu zagrać.
8. Pierwszy raz w finale pokazał się Cristiano Ronaldo. Jego strzał z pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką.
9. W 23. minucie po akcji Jamesa Milnera strzał Firmino został zablokowany, zaś poprawkę Trenta Alexandra-Arnolda złapał Navas.
10. Ledwie pół godziny gry wytrzymał na murawie Salah. Egipcjanin przegrał z urazem barku i ze łzami w oczach zszedł z boiska. Winnym kontuzji gracza Liverpoolu – Sergio Ramos.

11. Kolejny piłkarz płacząc opuścił boisko. To Dani Carvajal z Realu Madryt.
12. W 43. minucie piłka zatrzepotała w siatce Liverpoolu. Główkę Ronaldo dobił Karim Benzema. Portugalczyk był jednak na spalonym.
13. Strzał Benzemy sprzed szesnastki był pół metra niecelny.
14. Dwie minuty po przerwie Isco „ostemplował” poprzeczkę bramki Liverpoolu.
15. 1:0! Co zrobił Karius?! W 52. minucie Niemiec wyrzucał piłkę i trafił w nogę Beznemy. Piłka wpadła do siatki.
16. 1:1! Mane! Dwie minuty po golu Benzemy, Senegalczyk z bliska zmienił tor lotu piłki po główce Dejana Lovrena.
17. Karius zrehabilitował się za kuriozalnego gola, broniąc w 60. minucie świetny strzał Isco.
18. 2:1! Ależ wejście Garetha Bale’a! Po centrze Marcelo uderzył nie do obrony przewrotką!
19. Zrobiło nam się widowisko. W 70. minucie płaski strzał Mane odbił się od słupka. Trzy minuty później Andrew Robertson zablokował Ronaldo dziesięć metrów od bramki.
20. W 82. minucie świetne podanie Bale’a wykończył z pierwszej piłki Benzema, ale świetnie obronił Karius.
21. 3:1! Znów nie popisał się bramkarz Liverpoolu. Przy strzale Bale’a z dystansu piłka leciała w jego ręce, a Niemiec wrzucił sobie piłkę do bramki. Można się załamać.
22. Bale miał szansę na hat-tricka, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Virgil van Dijk.
23. Real po raz trzeci z rzędu najlepszą drużyną w Europie. W ogóle Madryt rządzi Starym Kontynentem, wszak w Lidze Europy triumfowało Atletico. Poprzednio dwa europejskie puchary dwa kluby z jednego miasta zdobyły w 1994 roku – Puchar UEFA wygrał Inter Mediolan, Ligę Mistrzów – Milan.