Wczorajszy mecz. Real Madryt – Paris Saint-Germain 3:1

Pieniądze to nie wszystko. „Królewscy” w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

1. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów w Paryżu górą byli wicemistrzowie Francji, którzy wygrali 1:0 po trafieniu Kyliana Mbappé. Rzutu karnego nie wykorzystał Argentyńczyk Leo Messi.

2. Paryżanom nie wiedzie się w lidze – od meczu z Realem na krajowym podwórku jeden pojedynek wygrali i ponieśli dwie porażki. Inaczej niż „Królewscy”, którzy odnieśli w La Liga trzy kolejne zwycięstwa.

3. W pierwszej jedenastce Realu wybiegło trzech Hiszpanów, zaś trener PSG wystawił w podstawowym składzie aż dwóch Francuzów.

4. 13. minuta mogła być pechowa dla gospodarzy, lecz Thibaut Courtois obronił strzał z ostrego kąta w wykonaniu Mbappé.

5. Dwanaście minut później sprzed pola karnego mocno uderzył Francuz Karim Benzema i Włoch w bramce PSG, Gianluigi Donnarumma, z trudem wybił piłkę za linię końcową.

6. Po półgodzinie gry w polu karnym gospodarzy piłkę rozegrali Messi z Neymarem. Argentyńczyk z ostrego kąta zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, lecz żaden z jego kolegów nie przeciął tego podania.

7. W 34. minucie Mbappé pokonał Courtois, lecz sędzia nie uznał bramki – spalony. Odpowiedź Realu była błyskawiczna: Donnarumma poradził sobie z główką Benzemy.

8. 0:1! Mbappé! Tym razem o spalonym nie było mowy – świetnie dogrywał Neymar, szybki Francuz popędził na bramkę i mocnym strzałem zaskoczył bramkarza Realu.

9. Osiem minut po przerwie Mbappé trafił do siatki po raz trzeci w tym meczu. Po raz drugi gol nie został uznany – napastnik PSG znów spalił.

10. 1:1! Donnarumma naciskany przez Benzemę wybił piłkę wzdłuż bramki. Dopadł do niej Vinicius Junior, który idealnie dograł do madryckiej „dziewiątki”. Francuz bez kłopotu wyrównał.

11. Trzy minuty po wyrównaniu Benzema miał okazję na kolejną bramkę. Głową minimalnie chybił obok słupka.

12. W 73. minucie po kontrze gospodarzy z bliska fatalnie przestrzelił Vinicius.

13. 2:1! Benzema! Francuski napastnik świetnie wykorzystał zagranie Chorwata Luki Modricia w pole karne i po nodze obrońcy pokonał Donnarummę.

14. 3:1! Znów Benzema! Tym razem wykorzystał fatalne wybicie naciskanego Brazylijczyka Marquinhosa i błyskawicznym uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył golkipera PSG.

15. W 86. minucie Rodrygo z rzutu wolnego z 17 metrów uderzył w mur. Chwilę później tuż nad poprzeczką uderzał Modrić.

16. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry minimalnie nad bramką z rzutu wolnego kopnął Messi.

17. Realowi wystarczyło ledwie 120 sekund, by wstrząsnąć Paryżem. Po stracie trzeciej bramki wicemistrzowie Francji byli tylko cieniem drużyny, która w pierwszej połowie dyktowała warunki gry.