Wczorajszy mecz. Ronaldo – Benzema 2:2

Mistrzowie Europy (Portugalia) kontra mistrzowie świata (Francja) na remis.

1. To szesnaste spotkanie między mistrzem Starego Kontynentu a najlepszą drużyną globu w historii futbolu.

2. Na początku strzelali Portugalczycy. Hugo Lloris radził sobie z uderzeniami Renato Sanchesa i Cristiano Ronaldo.

3. W 16. minucie świetne podanie od Paula Pogby za linię obrony otrzymał Kylian Mbappé, ale jego strzał zatrzymał Rui Patrício.

4. Raphaël Varane głową zbyt krótko wybijał piłkę, co od razu usiłował wykorzystać Ronaldo, lecz jego wolej chybił celu.

5. 1:0! Ronaldo z karnego. Po dośrodkowaniu João Moutinho z rzutu wolnego Lloris znokautował Danilo Pereirę. Wyglądało to przez chwilę dramatycznie, można było odnieść wrażenie, że Portugalczyk stracił świadomość. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

6. To trzynasty gol CR7 w finałach mistrzostw Europy. Drugiego w klasyfikacji Michela Platiniego wyprzedza już o cztery bramki.

7. Rozstrzelał się Moutinho. Dwukrotnie próbował uderzeń z dystansu, ale ani razu nie trafił w bramkę.

8. 1:1! Gola „do szatni” z karnego strzelił Karim Benzema. „Jedenastkę” podyktowano za faul Nélsona Semedo na Mbappé.

9. 1:2! Niespełna minutę po przerwie prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Benzema. Napastnik Realu uderzył w dalszy róg od słupka i piłka wpadła do siatki!

10. Niemal natychmiast próbował wyrównać Ronaldo. Główka asa Juventusu poszybowała obok słupka.

11. 2:2! Ronaldo pewnie wykorzystał kolejną „jedenastkę”. Tym razem ręką zagrywał Jules Koundé. Tym trafieniem CR7 w ilości goli w kadrze zrównał się z Irańczykiem Alim Daeim. Obaj trafili w narodowych barwach po 109 razy!

12. W 68. minucie Rui Patrício kapitalnie obronił uderzenie Pogby z 18. metrów oraz dobitkę Antoine’a Griezmanna.

13. Po akcji Kingsleya Comana wysoko nad bramką strzelił Griezmann.