Wczorajszy mecz. Serbia – Szwajcaria 1:2

Szwajcarska „Bałkanica” lepsza od ekipy Mladena Krstajicia. Serbów załatwili gracze z albańską przeszłością.

1. Po 1. kolejce Serbia miała trzy punkty za wygraną z Kostaryką, zaś Helweci punkt za remis z Brazylią.
2. Przed meczem serbska federacja wydała specjalny komunikat, by piłkarze i kibice nie reagowali na zaczepki albańskiej (kosowskiej) części zawodników i kibiców reprezentacji Szwajcarii.
3. W 4. minucie z dystansu uderzał Granit Xhaka, lecz pomylił się o pół metra. W odpowiedzi główkę Aleksandara Mitrovicia odbił z trudem Yann Sommer.
4. 1:0! Kopia sytuacji sprzed minuty – centra Dušana Tadicia i główka Mitrovicia. Nie do obrony!
5. W 10. minucie po akcji Ricardo Rodrígueza z ośmiu metrów w idealnej sytuacji spudłował Blerim Džemaili.
6. Mitrović się rozochocił na tyle, że strzelał przewrotką. Niecelnie. Na szczęście nic mu się nie stało.
7. W 30. minucie Vladimir Stojković kapitalnie obronił strzał z bliska Džemailiego.
8. Siedem minut później Sommer bez zarzutu spisał się po mocnym strzale Tadicia.
9. Tuż przed przerwą po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła Duško Tošicia i o pół metra minęła szwajcarską bramkę. Potem z daleka chybił Tadić.

10. Po przerwie pierwsi zaatakowali Serbowie. Znów główkował Mitrović, ale nad bramką.
11. 1:1! W 53. minucie Xhaka dobił zablokowany strzał Xherdana Shaqiriego, trafiając idealnie w róg bramki Stojkovicia. Strzelec bramki złożył dłonie w kształt… albańskiego orła.
12. Pięć minut po wyrównaniu Shaqiri huknął z linii bocznej pola karnego w przeciwległy róg. Trafił w spojenie słupka z poprzeczką.
13. W 67. minucie w polu karnym Lichtsteiner zapaśniczym chwytem powalił Mitrovicia. Powinien być rzut karny dla Serbów. Jednak sędzia Felix Brych nawet nie sięgnął po VAR.
14. Aleksandar Kolarov zagrał wzdłuż bramki. Przed pustą bramką nie sięgnął piłki Mitrović.
15. W 82. minucie mocno strzelał Breel Embolo, ale Stojković zdołał złapać piłkę.
16. 1:2! W 90. minucie Serbowie fatalnie ustawili się w defensywie. Shaqiri od połowy boiska pędził na bramkę, rozpaczliwie gonił go Tošić (popełnił błąd przy zakładaniu pułapki ofsajdowej), ale nie dogonił. Po strzale w dalszy róg piłka zatrzepotała w siatce.
17. Serce chciałoby, by wygrali Serbowie. Jednak to Szwajcarzy byli ekipą lepiej zorganizowaną i potrafili bezlitośnie wykorzystać błędy rywala.