Wczorajszy mecz. SSC Napoli – Liverpool FC 1:0

Zadziwiająca niemoc podopiecznych Jürgena Kloppa…

1. W pierwszej kolejce grupy C ekipa Carlo Ancelottiego bezbramkowo zremisowała w Belgradzie z Crveną zvezdą, zaś Liverpool na Anfield wygrał z Paris Saint Germain 3:2.

2. Choć to Liga Mistrzów, na stadionie pod Wezuwiuszem spotkały się drużyny wicemistrza Włoch i czwarta drużyna Premier League. Liverpool w minionym sezonie dotarł do finału Champions League.

3. Pierwsza groźna akcja gospodarzy miała miejsce w 11. minucie. Zainicjował ją Arkadiusz Milik, na lewą stronę piłkę rzucił José Callejón, a Lorenzo Insigne uderzył centymetry obok przeciwległego rogu bramki.
4. Gra jednych i drugich nie powalała na kolana. Toczyła się głównie w środku pola, gdzie było gęsto od piłkarzy tak gospodarzy jak i gości.
5. W 33. minucie piłkę w polu karnym przyjął Milik, lecz po jego strzale piłkę odbił Alisson Becker.
6. „Niewiele emocji i zero goli” – tak pierwszą połowę podsumował komentator TVP Jacek Laskowski.
7. Cztery minuty po zmianie stron sprzed pola karnego lewą nogą uderzył Milik, Alisson odbił strzał przed siebie, a obrońcy wybili piłkę na róg.
8. Alisson pewnie chwycił piłkę po strzale Fabiána Ruiza z okolic narożnika pola karnego.
9. Napoli atakowało. Ruizowi brakowało „kropki nad i” w postaci strzału, zaś Milik po zagraniu Insigne strzelił daleko od bramki.
10. W 67. minucie wreszcie na bramkę gospodarzy strzelił Mohamed Salah. Egipcjanin spudłował.
11. Niewiele brakowało, by Sadio Mané wykorzystał nieporozumienie między Raúlem Albiolem a Davidem Ospiną. Kolumbijski bramkarz Napoli zdołał wybić piłkę.
12. W 75. minucie po strzale Callejóna piłkę sprzed bramki wybił obrońca „The Reds”.
13. Po akcji Portugalczyka Mário Ruiego i Driesa Mertensa, wolej Belga trafił w poprzeczkę.
14. 1:0! Sprawiedliwości stało się zadość. W 90. minucie Insigne na wślizgu zamknął podanie z prawej strony Callejóna.
15. Cztery włoskie zespoły wygrały swoje mecze w 2. kolejce Ligi Mistrzów.