Wczorajszy mecz. Włochy – Polska 1:1

Nowa reprezentacja, nowy selekcjoner, nowe otwarcie…

1. Piłkarski piątek nie zaczął się najlepiej. Nasza „młodzieżówka” po rzucie karnym Dawida Kownackiego uratowała remis 1:1 z… Wyspami Owczymi.
2. W wyjściowej jedenastce selekcjoner wystawił na lewej obronie debiutanta Arkadiusza Recę i wracającego do kadry po czterech latach Mateusza Klicha.
3. Jerzy Brzęczek to 66. selekcjoner w historii reprezentacji Polski.
4. W 6. minucie świetnym podaniem z głębi pola popisał się Grzegorz Krychowiak, Robert Lewandowski sprytnie zastawił piłkę i podał do Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli w sytuacji sam na sam strzelił w Gianluigiego Donnarummę.
5. Polacy podjęli rękawicę na boisku i nie dali się stłamsić. Uderzenia Włochów były mocno niecelne – próbowali: Filippo Bernardeschi z rzutu wolnego i Lorenzo Insigne z woleja.
6. W 26. minucie, po wrzucie z autu Recy i zgraniu głową Jana Bednarka, z obrotu uderzał Krychowiak, lecz Donnarumma wybił piłkę na róg.
7. Dziesięć minut później minimalnie obok słupka piłkę podkręcił Bernardeschi.
8. 0:1! W 40. minucie Klich odebrał piłkę Jorginho, zagrał do Lewandowskiego, który zacentrował w pole karne. Centrę celnym strzałem zamknął Zieliński.
9. Przed przerwą mieliśmy kolejne szanse na bramkę, ale szybkie wypady zakończyły się zablokowanym strzałem Lewandowskiego i stratą Zielińskiego.
10. Czterdzieści sekund po przerwie lewą stroną ruszył Jakub Błaszczykowski. Jego centrę po rykoszecie zamykał Lewandowski, lecz nie trafił w światło bramki.
11. W 52. minucie mocno sprzed pola karnego uderzył Bernardeschi, lecz pomylił się o pół metra.
12. Graliśmy pressingiem… pod włoską bramką. Lewandowski zmusił do wybicia piłki w aut Donnarummę, zaś Bartosz Bereszyński wywalczył rzut rożny.
13. Bardzo często wycofywaliśmy piłkę do Łukasza Fabiańskiego. Golkiper West Hamu był bardzo czujny i pewny w swoich zagraniach.
14. W 74. minucie po centrze Federico Chiesy piłka odbiła się od Kamila Glika, lecz świetnie w bramce spisał się Fabiański.
15. 1:1! W 78. minucie z karnego trafił Jorginho. Czy „jedenastka” była słuszna? Wydaje się, że Błaszczykowski trafił w piłkę interweniując wślizgiem podczas akcji Chiesy.
16. Do końca spotkania, poza anemicznym strzałem Lewandowskiego sprzed pola karnego, zdarzyło się naprawdę niewiele.
17. Debiut nowego selekcjonera był naprawdę udany. Nie ma się co czepiać wyniku. Cieszy styl, w jakim zagrała polska reprezentacja. Jednak nie jesteśmy tak beznadziejni, jak pokazał to mundial.