Wielkanocna jedenastka Zająców!

Są w niej reprezentanci Polski, mistrzowie kraju, zdobywcy pucharów i solidni ligowcy.

Bramkarz:
Richard Zajac (ur. 1976) – Słowak to jedyny „stranieri” w tym teamie, idealny kandydat do naszej wielkanocnej drużyny. Toż to jajcarz jakich mało! Gość potrafi puścić taką bramkę, że klękajcie narody. Z Duklą Bańska Bystrzyca wywalczył Puchar Słowacji. W Polsce kilka sezonów w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W ekstraklasie 86 spotkań.

Obrońcy:
Marek Zając (ur. 1973) – solidny ligowy obrońca, kojarzony głównie z klubami krakowskimi (Hutnik, Wisła). Z „Białą Gwiazdą” dwa mistrzostwa Polski i krajowy puchar, a z Shenzhen Jianlibao zdobył mistrzostwo Chin. W ekstraklasie 160 meczów, 23 gole. Dwa spotkania w kadrze za kadencji Jerzego Engela.
Bogdan Zając (ur. 1972) – wychowanek JKS Jarosław największe triumfy święcił z krakowską Wisłą (dwa tytuły mistrzowskie i krajowy puchar), grał też w Zagłębiu Lubin i łódzkim Widzewie. Ma na koncie przygodę z klubami w Austrii, na Cyprze i w Chinach. W ekstraklasie 162 mecze, 2 gole. Asystent Adama Nawałki w Górniku Zabrze i reprezentacji Polski. W kadrze jeden mecz za kadencji Janusza Wójcika (3:1 ze Słowacją w Bratysławie).
Krzysztof Zając (ur. 1958) – w latach 80-tych podpora silnego GKS Katowice, podstawowy obrońca. Po wyjeździe do Niemiec, osiem sezonów spędził w VfL Oldenburg. W ekstraklasie w barwach „GieKSy” 142 spotkania i 2 bramki.
Arkadiusz Zając (1974-2016) – wychowanek Błękitnych Stargard Szczeciński w sezonie 1997/98 zaliczył 12 występów w ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin.

Pomocnicy:
Tomasz Zając II (ur. 1995) – z krakowską Wisłą sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów, ale nie mógł przebić się do pierwszego składu „Białej Gwiazdy”. Wypożyczany do Chrobrego Głogów i Korony Kielce, w której zaczyna coraz więcej znaczyć. Tylko w tym sezonie rozegrał w barwach złocisto-krwistych 20 spotkań. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej ma na koncie 40 występów.
Paweł Zając (ur. 1993) – zawodnik urodzony w Bielsku-Białej był podstawowym piłkarzem drużyny Młodej Ekstraklasy Widzewa, grał też w Okocimskim Brzesko i Puszczy Niepołomice. Obecnie w czwartoligowym Halniaku Maków Podhalański.
Piotr Zajączkowski (ur. 1966) – piłkarski obieżyświat, grał w aż 18 klubach. Kojarzony głównie z występami w ekstraklasie w zespołach z północno-wschodniej Polski (Jagiellonia Białystok, Stomil Olsztyn), ma też na koncie występy w klubach fińskich. W ekstraklasie 78 spotkań, dwa gole.
Paweł Zajączkowski (ur. 1977) – wychowanek Granicy Chełm, przez lata grał w Hetmanie Zamość, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Motorze Lublin. Dla KSZO zagrał 16 razy w ekstraklasie.

Napastnicy:
Marcin Zając (ur. 1975) – wychowanek łódzkiego Startu był szybszy od wiatru. Nigdy nie wyjechał za granicę – w Polsce mistrz Polski z Widzewem, uczestnik Ligi Mistrzów, znakomite występy w pucharach z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (Puchar Polski) i Lechem Poznań. W ekstraklasie 307 występów i 55 goli. 11 meczów w kadrze Polski.

Jarosław Zając (ur. 1966) – dwa sezony w ekstraklasie w barwach Stali Stalowa Wola. Grał też m.in. w drugoligowych Błękitnych Kielce. W ekstraklasie: 49 meczów, 3 gole.

Rezerwowi:
Maciej Zając I (ur. 1978) – obecnie w cypryjskim EN Achyronas Liopetriou. Grał też w Niemczech, Grecji i na Cyprze, 10 lat temu podstawowy golkiper drugoligowej Jagiellonii Białystok.
Czesław Zając (ur. 1968) – były obrońca Pogoni Szczecin. Dwa mecze w ekstraklasie.
Lucjan Zając (ur. 1959) – pamięta zamierzchłe czasy, gdy w ekstraklasie grało GKS Jastrzębie-Zdrój.
Mateusz Zając (ur. 1997) – syn Bogdana, gra w rezerwach krakowskiej Wisły.
Tomasz Zając I (ur. 1978) – przez lata podpora WKS Wieluń.
Tomasz Zajączkowski (ur. 1972) – w kadrze ekstraklasowego Rakowa Częstochowa, dwa mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Maciej Zając II (ur. 1988) – napastnik, grał w III lidze w Concordii Elbląg i Olimpii Elbląg.

Bez nazwy 2

Grzegorz Ziarkowski