Euronotatnik (6)

Gospodarze wymęczyli wygraną nad Albanią i są w kolejnej rundzie. Marek Hamšík – to jest gość! Kto wie czy nie odesłał Rosjan do domu…

Grupa A
Rumunia – Szwajcaria 1:1

1. Na inaugurację Rumuni ulegli Francji, zaś Szwajcaria wymęczyła wygraną nad Albanią.
2. Helweci mieli szansę na prowadzenie już w 6. minucie, gdy Haris Seferović przełożył w polu karnym Vlada Chiricheșa. Napastnik Eintrachtu Frankfurt spudłował, podobnie jak czynił to w meczu z Albanią. Potem Seferović z bliska trafił w Cipriana Tătărușanu.
3. 1:0! W 18. minucie Stephan Lichsteiner sprawdzał w polu karnym wytrzymałość koszulki Alexandru Chipciu, co nie umknęło uwadze arbitra. Drugiego karnego w tym turnieju skutecznie egzekwował Bogdan Stancu.
4. Na boisku działo się naprawdę sporo pod obiema bramkami – była to klasyczna wymiana ciosów.
5. 1:1! W 57. minucie Admir Mehmedi dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i potężnym strzałem z 10 metrów nie dał szans Tătărușanu.
6. Po dwóch kolejkach Szwajcarzy mają na koncie cztery punkty i mecz z Francuzami w następnej kolejce. Rumuni zmierzą się z Albanią.

Grupa A
Francja – Albania 2:0

1. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć angielskiego kibica, który zginął podczas zamieszek w Marsylii.
2. O dziwo, w pierwszej połowie trochę roboty miał Hugo Lloris, broniąc strzał Elseida Hysaja z ostrego kąta, a potem najadł się strachu, gdy w pole karne wpadł Ernir Lenjani.
3. Po pierwszej połowie bilans strzałów obu ekip był jednakowy – po cztery. Za to Albańczycy bili trzy rzuty rożne, przy jednym „Les Bleus”. Francuscy kibice nie tego oczekiwali po swojej ekipie. Nie pomagały nawet popisy Kingsleya Comana.
4. Słupek uratował Francuzów! W 52. minucie tę część bramki obił Ledian Memushaj.
5. Olivier Giroud także potrafi… trafić w słupek. Etrit Berisha miał szczęście w 68. minucie.
6. 1:0! Zamknięci we własnym polu karnym Albańczycy nie upilnowali Antoine Griezmanna, który głową pokonał Berishę. Była 90. minuta meczu.
7. 2:0! W 6. minucie doliczonego czasu gry Dmitri Payet ustalił wynik po kontrze Griezmanna. Francja z sześcioma punktami na koncie może przygotowywać się do fazy pucharowej Euro 2016.

Grupa B
Rosja – Słowacja 1:2

1. Po pierwszej serii gier Rosja miała na koncie punkt, Słowacja zero.
2. 0:1! W 32. minucie Marek Hamšík popisał się kapitalnym podaniem z głębi pola do grającego na co dzień w Katarze Vladimíra Weissa. Słowak jednym zwodem minął Igora Smolnikowa oraz Wasilija Bieriezuckiego i strzałem w długi róg zapewnił prowadzenie ekipie Jána Kozáka.
3. 0:2! Gol do szatni Hamšíka! Po krótko rozegranym rzucie rożnym minął obrońcę i efektownym strzałem w prawy górny róg pokonał Igora Akinfiejewa.
4. 1:2! Zryw Rosjan w 80. minucie i Denis Głuszakow głową z 11 metrów celnie strzelił po centrze Olega Szatowa.
5. W końcówce Słowacy bronili się na tyle ofiarnie, że Tomáša Hubočana dopadły skurcze. Wywalczyli jednak trzy cenne punkty i powalczą z Wyspiarzami o awans do fazy pucharowej.